Hükümet zam teklifini açıkladı, memur yanıt verdi
Dikkat ! İstanbul'a uyarı üstüne uyarı geliyor
Eski ülkü ocakları başkanı 15 yaşındaki erkek çocuğuyla basıldı

Günde 2 bardak süt içmek, cilt kanserini de önlüyor!

Uzmanlar sütün içinde bulunan vitamin ve minerallerin cilt kanseri, akne ve cilt inflamasyonu riskini azalttığını belirtiyorlar.

A+ A-

Günde iki bardak süt tüketimi ile vücudun ihtiyacı olan günlük çinko miktarının  yaklaşık yüzde 14’ü, A vitamini ihtiyacının da  yüzde 16’sı karşılanabilmekte. Böylece özellikle gençlerde karşılaşılan  cilt problemlerinden olan akneler üzerinde   iyileşme sağlayıcı etkisinden  de faydalanılmaktadır.

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, sütün içeriğinde bulunan laktoferrinin maddesinin cildin yağ dengesini korumasına yardımcı olduğunu, ayrıca süt proteinlerinin de vücütta hücre yenilenmesi ve doku farklılaşmasında rol oynadığını belirtti.

Sütte bulunan yağ asitleri kansere karşı koruyucu!

Sütün içeriğinde, kanserden   korunmaya karşı yardımcı olduğu bilinen ve vücudumuz tarafından yapılamayan yağ asitleri yer alıyor. Sütün  içeriğinde mevcut bulunan  protein, laktoferrin, A vitamini ve çinko ile cilt sağlığını koruması, sıvı içeriği ile cildin nem dengesini koruması nedeniyle yetişkin bireylerin, çocukların, adölesan dönemi gençlerin, gebe ve emzikli kadınlarla, menopoz sonrasında kadınların her gün 2 bardak süt tüketmesi gerekiyor.