Bahçeli: ''Türkiye gerekirse savaş sebebi saymalıdır''
Murat Başoğlu hakkında bir şok iddia daha
''Öğretmenler terbiye etmek için öğrencileri okşayabilir''

Kilo vermeye mi karar verdiniz?

Kilo vermeye karar verdiyseniz önce bu alışkanlıklardan kurtulmanız gerekiyor.

Kilo vermeye mi karar verdiniz?
A+ A-

Sağlıklı yaşam için beslenmeye ve yaşam tarzına dikkat etmelisiniz. Gece hayatınız olmaması ayrıca günlük alacağınız kalori miltarını da geçmemelisiniz. Alkol tüketmeyi seviyorsanız bunu ayda bir defaya indirmeniz gerekiyor...

Kilo vermeye karar verin!

Kilo vermek için yapılacaklar listesi böyle uzayıp gidiyor. Fakat en başka dikkat etmeniz gereken bir nokta istikrarlı olmanız. Bir çok kez kilo vermeye çalışmış fakat başarısız olmuş olabilirsiniz. Hemen moraliniz bozulmasın ve diyet listenize uymaya devam edin. Vücudunuz alışkanlıklardan hemen vazgeçmez bunun için bir kaç hafta ya da bir ay kadar kilonuzun aynı kalması çok normal. Fakat bünyeniz diyet programına alıştığında kilo vermeye başladığınızı siz de göreceksiniz.

İstikrar Önemli

Bu sebebten dolayı birinci adım istikrarlı olmanız asla pes etmeyin ve diyet yapmaya devam edin. Ara öğünleri asla atlamayın bunlar diyet yaparken metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Aynı zamanda da uzun vadede aç kalmanızı engeller. Bunun için diyet bisküviler yerine kalorisi az olan meyveleri tercih edin ya da yağsız yoğurt yiyin.

Kilo Verirken Günlük Tutun

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir konu ise günlük tutmak. Diyete başlamadan önce tartılın ve kilonuzu bir köşeye not edin. Daha sonra her hafta tartılın ve bunları da tarihleriyle not etmeyi ihmal etmeyin. Bunlar daha kolay kilo vermenizi ve motive olmanızı sağlar.

Womenist