Çamaşır yıkayan erkek yatakta daha iyi

Facebook Başkan Yardımcısı, kitabında erkeklerin kendilerini nasıl değiştirmesi gerektiği yönünde de ipuçları veriyor.

Çamaşır yıkayan erkek yatakta daha iyi
A+ A-

Sosyal paylaşım sitesi Facebook Başkan Yardımcısı Sheryl Sandberg, çamaşır yıkayan erkeklerin, cinsel ilişkiye daha istekli olduğunu söyledi

Facebook'un operasyon direktörlüğünü üstlenen 43 yaşındaki Sheryl Sandberg, kadınların iş yaşamında daha fazla yer alması için bir kitap yazdı. "Lean In" (Hayata Asılın) adlı kitabının tanıtımı için Almanya'nın Hamburg kentine giden Sandberg, Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild'e konuştu.

İki çocuk annesi Sheryl Sandberg, dünyayı değiştirmek için daha çok kadın yöneticiye ihtiyaç olduğunu savunuyor. Kadınların hem çocuk hem de kariyer yapabileceği görüşünü savunan Facebook Başkan Yardımcısı Sandberg, kitabında erkeklerin kendilerini nasıl değiştirmesi gerektiği yönünde de ipuçları veriyor.

'ERKEK YETENEK,KADIN ŞANS DER'

"Kadınlar daha fazla insiyatif almak için ayağa kalkmalı" diyen Sandberg, "Kadınlar biz, erkeklerden daha iyi yönetici olabiliriz demeli. Bir erkek başarılı olduğunda, ben çok yetenekliyim der. Bir kadın başarılı olduğunda ise, bunu çok çalışmaya, iyi bir ekibe ve şansa bağlar. Bu durum toplantılara da yansır. Erkek en ön sırada oturur. Kadın ise güven azlığından, ikinci sırada oturmayı tercih eder. Biz, kadınlar az talep ettiğimiz için, başarıya ulaşma şansımızda düşüyor" dedi.

'YAYINLAMADAN ÖNCE DÜŞÜNMELİYİZ'

"Çamaşır yıkayan erkek, cinsel ilişkiye daha istekli olur" tezini savunan Facebook Başkan Yardımcısı Sheryl Sandberg'e Facebook'a şimdiye kadar, "Kocam şu anda çamaşır yıkıyor" mesajı yazıp yazmadığı soruldu. Bu soruya kaçamak bir cevap veren Sandberg, "Yorum yok" dedikten sonra bir uyarıda da bulundu: "Facebook'ta bir mesaj yayınlamadan önce, ben ne yazdım diye biraz düşünmeliyiz."

NTV