Kartal Kasımpaşa'da yara aldı
Almanlar'dan Türkiye'ye küstah tehdit
Adana'da düşen uçakla ilgili şok gerçek !

Cinsel ilişki zekayı artırıyor

Yapılan bir araştırma, cinsel ilişkinin zeka seviyesini artırdığını ortaya koydu.

A+ A-

ABD\'nin Maryland Üniversitesi\'nde yapılan araştırmalarda, cinsel ilişkinin zekayı arttırdığı ortaya çıktı. 

Cinsel ilişkinin ayrıca beyinin hafızadan sorumlu hippocampus bölgesinde, nöron hücrelerinin oluşmasını yüksek oranda arttırdığı açıklandı.

Bilim insanları, fareler üzerinde yapılan araştırmada, cinsel ilişkiye girmeyi bırakan farelerin zekasında ciddi bir düşüş gözlemlediklerini de belirttiler.

Araştırma konusunda açıklamada bulunan araştırmacılar, \"Yeni nöronlarını oluşumlarını keşfetmemizin ardından uzun süre cinsel faaliyet göstermeyen farelerde, deney sırasında kazanılan zihinsel gelişimin düştüğünü gözlemledik\" diye belirttiler.

Zihinsel faaliyetleri artırdığı görüldü

Güney Kore\'de bulunan Konkuk Üniversitesi\'ndeki araştırmalarda da, cinsel ilişkinin zihinsel faaliyetleri arttırdığı ve beyinde stres yüzünden yaşanan zarar verici faaliyetleri engellediği ortaya çıktı. 

Araştırmalarda ayrıca, cinsel ilişkilerinde aktif olan yaşlı çiftlerin, bunama rahatsızlığına yakalanma oranlarının çok düşük olduğu da vurgulandı. Bilim insanları önceki araştırmalarında cinsel ilişkinin, stresi düşürdüğü ve kalori yakımında etkili olduğu sonuca vardıklarını açıkladılar.