Para yoksa deniz de yok!
Emniyet'te gece yarısı atamaları
Memurlara enflasyon üstünde zam ve yan imkanlar geliyor

Hamilelikte Cinsel İlişki

Hamileliğin ilk 3 ayında anne adayı hamilelikte cinsel ilişki konusunda soğuk davranabilir.

A+ A-

Hamilelikte cinsel ilişki, anne ve baba adaylarının en merak ettiği ancak sormaya genellikle çekindiği bir konudur. Bu konuda doktorla ve eşlerin birbiri ile konuşabilmesi oldukça önemlidir. Şayet gebelik riskli bir gebelik değilse, düşük, erken doğum ya da kanama gibi durumlar söz konusu değilse, doktor tarafından cinsel ilişki yasağı koyulmamışsa, hamileliğin her döneminde cinsel ilişki kurulabilmektedir.

Hamileliğin ilk 3 ayında anne adayı hamilelikte cinsel ilişki konusunda soğuk davranabilir. Bu dönem, anne aydının hamilelik belirtilerini en yaygın yaşadığı dönemdir. Bu sebeple de mide bulantıları, kusma, baş dönmeleri, halsizlik gibi belirtiler sebebiyle ilişkiden kaçabilir. İkinci üç aylarda ise anne adayının rahmine giden kan akışı artar. Bu sebeple de hamilelikte cinsel ilişki konusu anne adayının yeniden gündeminde olur. Kan akışı sayesinde daha güçlü orgazmlar yaşanabilir. Üçüncü üç aylık dönemde ise anne adayının karnı iyice büyüdüğü için ve çeşitli belirtiler daha yoğun yaşandığı için hamilelikte cinsel ilişki geri planlara atılabilir.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları, anne adayının iyi ve rahat hissetmesi ile keşfedilmelidir. Baba adayı anne adayının karnına baskı yapmayacak şekilde uygun pozisyonlarda cinsel ilişki kurmalıdır. Anne adayının kramp ya da ağrı yaşamadığı, kendini iyi ve rahat hissettiği her pozisyonda cinsel ilişki kurulabilir.

Ancak; cinsel ilişki sırasında ağrı meydana geliyorsa, kanama gerçekleşmiş ise derhal cinsel ilişki bırakılmalı ve uzmana başvurulmalıdır. Bunun dışında, anne adayının hamilelikte cinsel ilişkiden sonra orgazm olması da bebek için herhangi bir sorunun meydana gelmesine yol açmamaktadır. Anne adayı kendini sağlıklı hissediyorsa ve doktor tarafından yasaklanmamış ise, gebeliğin her dönemi cinsel ilişki yaşanabilir. Daha fazla soru ve bilgi için http://www.kadirsavan.com adresini ziyaret edebilirsiniz.