Libidonuzu artırmanın 6 yolu

İşte cinsel hayatınızı hareketlendirmenin 6 yolu...

Libidonuzu artırmanın 6 yolu
A+ A-

Egzersiz

Fit olmak enerjinizi ve dolayısıyla da seks gücünüzü artırır. Egzersiz yaptığınızda vücudunuz endorfin salgılar. Bu salgı sizi daha mutlu kılar ve işinize daha çok odaklanmanıza imkan verir. Uzmanalr, bu sebeple sabahları egzersiz yapmayı öneriyor.

Cinsel isteği artırıcı beslenme

Cinsel isteği artırıcı ve afrodizyak etkili yiyecekleri biliyor musunuz? Şu yiyecekleri yemek listenize mutlaka ekleyin:

Çiğ istiridye: Önemli bir afrodizyak
Muz: Libidoyu artıran, iktidarsızlığa iyi gelen bromelan enzimini içerdiği bilinmekte.
Avokado: İçerisinde enerji artırıcı folik asit bulunmakta. Ayrıca B6 vitamini ve potasyum da içermekte.
Badem: Hormonları düzenleyip yenilenmesini sağlar.
Meyveler: Birçok meyvenin, yalnızca sizin değil, partnerinizin de libidosunu yükselten egzotik kokusu vardır.

Düzenli uyku

Gece kaç saat uyuyorsunuz? Yapılan araştırmalara göre yetişkin bireylerin günde 7-9 saatlik uykuya ihtiyacı var. Bu kadar saatlik uykuya ihtiyacın sebebi ise vücudun kendini yenileyerek REM uykusuna (derin uyku) ulaşma isteği.

Kendinle barışık olma

Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve düzenli uyku herkesin kendini daha iyi hissetmesine sebep olur. Ama gerçek seks dürtüsü insanın kendini beğenmesiyle oluşur. Hayatınızda stres, korku, endişe ve buna benzer olumsuz etkenler var mı? Eğer varsa bunun için en kısa zamanda doktorunuza görünün.

Müzik

Güzel ve ruha hitap eden müzik herkesi moda sokabilir. Müziğin etkisini küçümsemeyin.

Koku

Yanından geçen birinden gelen etkileyici bir parfüm kokusu, seks dürtünüzü harekete geçirmez mi? Beş duyumuzun içinde akılda en çok kalan ve en tetikleyici olan koku almadır. Eğer bir kadın size çok etkileyici koktuğunuzu söylüyorsa, ışıkları hafifçe karartıp yatak odasına doğru yol almanızda yarar var.