Kadıköy'de nefes kesen gol düellosu !
Erdoğan: Racon kesilecekse bizzat kendim keserim
Korgeneral Zekai Aksakallı istifadan döndü

Orgazm taklidi boşanma nedeni !

Cinsellik ve cinsel doyum evlilikte çiftlerin birbirleri ile ilişkilerini ve evliliğin geleceğini doğrudan etkileyebiliyor.

A+ A-

Uzmanlara göre yatakta doyuma ulaşmadığı halde eşine karşı dürüst olmayan, orgazm olmadığı halde orgazm taklidi yapanların da sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Uzmanlar kadının orgazm taklidi yapmasının boşanmaya kadar evliliği tehlikeye attığını belirtiyor.

Erkeğe cinsel açıdan yetersiz olduğunu hissettirmemek için kadınların orgazm taklidi yaptığı durumlarda uzmanlar bunun bazı erkeklerce anlaşıldığını belirtiyor. Cinsel ilişkide yalan söylemek ya da rol yapmak anlamına gelen orgazm taklidi eş tarafından anlaşılmadığı zaman ise eşler kadının bu şekilde mutlu olduğunu sanıyor ve onu daha doyuma ulaştırmak için davranış değişikliğinde bulunmuyor ve bu şekilde evlilikler süregeliyor.

Buna çözüm olarak uzmanlar eşlere ilişki sırasında birbirleri ile konuşmalarını ve yeri geldiğinde birbirlerini yönlendirmelerini öneriyor. Cinsel tatminin evlilik hayatında büyük önem taşıdığının altını çizen uzmanlar eşlere birbirlerinin nelerden hoşlandıklarına dair sorular sormasını da öneriyor.