Seks hayatınıza biraz heyecan katın

İçindeki cesur kadını ateşlemenin vakti gelmedi mi?

Seks hayatınıza biraz heyecan katın
A+ A-

Doktor Ian Kerner tarafından kurulmuş olan, seks ve ilişki uzmanlarından oluşan Good in Bed grubunun yaptığı araştırmalara göre, cinsel anlamda maceracı çiftler, ilişkilerinden daha fazla tatmin oluyor. Ancak cinsellik konusunda kendini pek öyle görmüyorsan, içindeki cesur kadını ateşlemek için aşağıdaki taktiklerden birini deneyebilirsin.

Tekrar Odaklan

Yeni bir pozisyon deneyeceğin zaman aklına hemen kalçandaki gamzeler geliyorsa, bakış açını değiştirmende fayda var. The Sexy Little Book of Sex Games kitabının yazarı Terapist Ava Cadell, “Katılımcı olmalısın, seyirci değil” diyor. Örneğin göğüs uçlarına dokunduğunda çok zevk alıyorsan bunu ona söyle. Böylece yaşadığın anda olursun.

İpleri Eline Al

Yönetimi ele geçirmeye ne dersin? Cadell, kadınların seksi başlatan taraf olup kendi kendini ateşleme yeteneğine sahip olduğunu söylüyor: “Bazen de uyarıldıktan sonra istek duymaya başlarız.” Onun üzerine atlayıp ona neler yapmak istediğini söyle. Basit ve net!

Hayal Gücünü Kullan

Cadell, fantezilerinin zihinsel bir dökümünü yapmanı ve olduğundan 10 kat daha cesurmuş gibi davranıp sınırlarını zorlamanı öneriyor. Aklından geçen fantezilerini ona anlatmaya başla: Bazı şeyler şu an için çok uç gelebilir ama unutma: Şimdi açık fikirli olursan, gelecekteki çılgın seks maceralarının temelini atmış olacaksın.

Women'sHealth