Sevişirken regl bahanesine son!

Amerika’da üretilen bu ürün, adet döneminde temiz seksi mümkün kılıyor.

Sevişirken regl bahanesine son!
A+ A-

Adet dönemi ile ilgili söylentileri ve yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmayı hedefleyen The Flex Company adlı Amerikalı firma, Flex adıyla piyasaya sürdüğü menstrual disklerle regliyken de ‘temiz’ seksin mümkün olduğunu söylüyor.

Kadınların vajina kanalına yerleştirilmeye uygun olarak tasarlanan ürün tek kullanımlık ve 12 saat boyunca kullanılabiliyor. 15 dolara satılan Flex paketlerinde 3 adet disk bulunuyor.
Şirketin kurucusu ve CEO’su Lauren Schulte ve Erika Jensen, erkeklerle adet döngüleri hakkında konuşabilmeyi de kolaylaştıracak türde bir ürün geliştirmek için kafa kafaya verdiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Müşterilerimizin çoğu ‘ortalığı kirletmeden’ adet döneminde seks yapabildikleri için üründen çok memnun olduğunu söylüyor. Flex ayrıca daha önce adet döneminde sevişmeyi denememiş çiftlere de bu durumu konuşmaları için bir fırsat sunuyor. Bizim gibi adet döneminde seks yapmayı normal bulan kadınlar için bile çarşafların daha temiz kalması ve seviştikten hemen sonra banyoya koşmaya gerek kalmadan anın tadını çıkarmamıza fırsatımızın olması harika bir şey!”

hh-007.jpg

Flex diskler alerjen ve lateks içermiyor, tamponlarda olduğu gibi toksik şok sendromu oluşturma riski de yok. Menstrual diskler Amerikan Sağlık Örgütü FDA tarafından da onaylı olarak piyasaya sürüldü.

Yaygın kanının aksine, adet dönemindeyken sevişmenin herhangi bir zararı bulunmuyor. Birçok erkek veya kadın bu dönemde akan kanın kirli ve zararlı olabileceğini düşünse de, aslında adet kanı diğer doğal vajinal sıvılar ya da spermler kadar temizdir. Çiftlerin ya da sadece erkeklerin kanın etrafa bulaşmasından rahatsız olmasını engellemenin tek yolu ise, bu konuda konuşmak gibi gözüküyor.

HT Hayat