Utandıran seks soruları !

Kadınların genelde sormaya utandıkları seks sorularından birkaçı burada...

Utandıran seks soruları !
A+ A-

 

LEYDİTÜRK.COM / ÖZEL 

Bazen seks ile ilgili sormaya utandığımız sorular vardır. En yakınımıza bile bunları sormaktan utanabiliriz. Bunlardan birkaçını sizin için derledik. Umarız size bir çare oluruz.

Seks yaparken gaz çıkarmak normal mi ?

Bu yolda yürümek kadar normal. Özellikle klitoris bölgesine yapılan yoğun baskı ve kadının eğildiği pozisyonlarda gaz vucuttan daha rahat çıkar. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa ilişkiden birkaç saat önce gaz kesici bir ilaç kullanabilirsiniz. Normal şartlarda bu olayın ikiniz arasında sorun yaratmaması gerekiyor. Seks düşününce iki insanın birbirine en çok yaklaştığı andır ve sevgiliniz bu yakınlığın getirdiklerinden şikayet etmemeli.

Doğurduktan sonra vajina estetiği gider mi? Seksten daha az zevk alır mıyım?

Kimse doğum yaptıktan sonra vajinada değişiklik olmamasını beklemesin. Yapısı itibari ile çok elastik olan bu organın hassasiyeti azalmaz. Doğumdan sonra 6-8 hafta boyunca ‘‘Kegel’’egzersizi yaparsanız bu size iyi gelecektir.

Daha önce seks yaparken orgazm olmadım bu normal mi?

Yapılan bir araştırmaya göre kadınların %71’i orgazmı her birleşmeden yaşamıyor. Bu gerçekleri bildikten sonra orgazm olamamaktan utanmayın. Eğer orgazm yaşamamak canınızı sıkıyorsa seksten önce klitoral orgazma ulaşmak normal orgazmı yaşamanıza yardımcı olur. Klitoral orgazm bir kadının kendi başına ulaşabileceği bir orgazm türüdür.

Çirkin vajina var mıdır?

Her vajina kendine özgüdür ve birbirinden farklı gözüken vajinalar arasındaki fark çok büyük değildir. Seksiliğiniz vajinanın estetiği ile alakası yoktur. Kendinizi nasıl hissediyorsanız o şekilde görürsünüz. Vajina estetiği çoğu zaman ameliyat izi bırakır veya sizi hissizleştirebilir bu yüzden operasyon geçirmeyi 2 kez düşünün. 

Aşağı tarafın biraz kötü koktuğundan endişe ediyorum. Bu normal mi enfeksiyon kapmış olabilir miyim?

Tüm kadınlar hayatlarının bir döneminde bu ikilemi yaşar çünkü kötü koku zor oluşan bir durum değildir. Tuvaleti kullandıktan sonra vajina duvarlarında kalan idrar  kalıntıları, sperm, adet kanı gibi şeyler de kötü kokuya neden olabilir çünkü içinde amonyak maddesi bulunur. Eğer bu koku sizi rahatsız ediyorsa bir jinejoloğa danışmanın size maddi götürüsü olmayacaktır. Sağlıklı bir vajinanın nasıl koktuğunu kendiniz de anlayabilirsiniz. Bir parmağınızı içeriye sokarak koklayın ve test edin. Sağlıklı bir vajina biraz acı kokacaktır, korkmayın, bunda hiçbir sorun yoktur.

Oral seks yapmayı da yapılmayı da sevmiyorum ne yapmam gerek ?

Hiçbirşey yapmanıza gerek yok çünkü bu tamamen zevk alıp almamanız ile ilgilidir. Burada tek sorun bu tercihinizi sevgilinize açmamak olabilir. Partneriniz ile bu konuyu mutlaka konuşun. Kadınlarda oral seks korkusu ve öngörüleri genellikle seks daha deneyim edilmeden ortaya çıkar. Hijyen kaygısyla söylenen ‘‘orası kirli değil mi?’’ anlayışı yanlıştır ve tabudur. Eğer bu durumu çözmek istiyorsanız o bölgenin temiz olduğunu düşünün veya seksten önce mutlaka duş alıp psikolojinizi rahatlatın.Yasal Uyarı: Yayınlanan bu haberin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi bu haber kullanılamaz. Kullanım ihlallerinde Haber3 Yayın Grubu yasal haklarını saklı tutar.