Yeni ilişkide seksi konuşmak

Yeni tanıştığınız sevgilinize ''eskilerden'' nasıl bahsetmelisiniz biliyor musunuz?

Yeni ilişkide seksi konuşmak
A+ A-

LEYDİTÜRK.COM / ÖZEL

Farz edelim ki yeni bir birlikteliğe yelken açtınız ve karşınızdaki insanı daha yeni yeni tanımaya başlıyorsunuz. Çoğu kadın, eğer bir cinsel birliktelik geçmişi var ise bu durumda ''kızar, beni yanlış tanır'' korkusu ile şimdiki erkek arkadaşına daha önce yaşadıklarını anlatmaz ya da çok küçük bir bölümünü anlatır. Fakat bu son derece yanlıştır. Yapılan araştırmaya göre birbirinden seks ile ilgili bilgi ve gerçekleri saklayan dürüst olmayan bir çift ileriki zamanlarda sorun yaşıyor. Böyle bir sorun yaşamak istemiyorsanız kilit nokta: ona karşı dürüst ve hassas olun.

1) Yaşadıklarınız hakkında transparan olmak onun sizi daha iyi anlamasına yardımcı olur. Karşınızdaki insan anlattıklarınız kaldıramaycak durumda ise zaten o sizin için en doğru kişi değildir.

2) Eğer bu tip gizleme, saklama alışkanlığı edinirseniz ortaya çıkma durumunda ilişkideki güven ortamını zedelemiş olursunuz. Geçmiş geçmişte kalmıştır, eski tarihte yaşanan gerçekleri ondan saklayarak daha mutlu yarınlar kuramazsınız.

3) Birlikte olduğunuz kişi sayısı karşınızdaki için önemli olabilir. Eğer böyle bir hassasiyet hissediyorsanız rakamları kullanarak konuşmak yerine: Hayatımda değer verdiğim 4 insan oldu, şeklinde kendinizi ifade edebilirsiniz.

4) Bazı açık saçık detayları duymak açık görüşlü insanların bile hoşuna gitmeyebilir. Kişiler hakkında gizleyici olmayın ama yaşadığınız her detayı da ballandırarak anlatmak olumlu sounçlar doğurmayabilir.

5) Birlikte olduğunuz insan sayısıyla asla övünmeyin, kıvanç kaynağı durumuna getirmeyin.

6) Birbirinize vereceğiniz bilgilerin detayı konusunda bir sınırı olması dediğimiz gibi yararlıdır, bunun ne olduğuna ancak konuşarak karar verilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan bu haberin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi bu haber kullanılamaz. Kullanım ihlallerinde Haber3 Yayın Grubu yasal haklarını saklı tutar.