Tarla kavgası katliamla bitti !
Diyarbakır'da Atatürk heykeline saldırı !
Nefes kesen operasyon: 5 DEAŞ'lı böyle yakalandı

Botoks diyince aklınıza sadece estetik gelmemeli

İdrarını tutamayanlar bu iki tedaviyi mutlaka okuyun: Botoks ve Manyetik Sandalye

A+ A-

1.     Gün içinde iki saatte birden daha fazla mı idrara çıkıyorsunuz?

2.      Yattıktan sonra bir kereden fazla idrara çıkıyor musunuz?

3.      Sıkıştığınız zaman tuvalete yetişmekte güçlük çekiyor musunuz?

4.      Her gittiğiniz yerde tuvalet arıyor musunuz?

5.      Tuvalete yetişemeyeceğinizi hissettiren “tetikleyiciler” var mı? (Akan su, tuvalet kapısının kilitli olması gibi).

6.      İdrar torbanız yaşamınızı kötü yönde etkilemeye başladı mı?

Yukarıdaki sorulardan en az birine cevabınız evet ise bu durum, idrar kontrolünü kaybettiğiniz anlamına gelir. Ancak şunu bilmeniz gerekir ki: sık idrara çıkma ve idrar kaçırma kolayca tedavi edilebilir bir durumdur. Diyetinizde yapacağımız basit düzenlemeler, idrar torbası egzersizleri, pelvik kas eksersizi ve  ilaç tedavisinin hastaların yaşam kalitelerini iyileştirdiğine değinen Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ates Karateke “Bu tedavilerin etkili olmadığı çok ciddi olguları, botulinum toksini(Botox) idrar torbası kasına enjekte ederek tedavi edebiliyoruz. Bu olgularda manyetik sandalye tedavimize çok yardımcı olmaktadır” dedi.

Manyetik sandalye için haftada 2 kez 20 dakika yeterli

Çok yeni bir tedavi yöntemi olan manyetik sandalyenin herhangi bir yan etkisi yoktur. Haftada 2 kez 8-10 hafta uygulanmaktadır. Hemşire tarafından doktorun öngördüğü şekilde uygulanır. Her tip idrar kaçırmada etkilidir. Ayak üstünden yapacağımız posterior tibial sinirin uyarılması ile dirençli olgular da tedavi edilmektedir. 

Elbiselerinizle uygulanan kolay ve ağrısız bir yöntem

Manyetik sandalye adı verilen manyetik dalgalarla tedavide pelvik taban kasları ve sinirleri aralıklı olarak manyetik dalgalarla uyarılmaktadır. Kaslar her manyetik dalgada kasılır ve sonrasında gevşer. Hasta tedavi süresince pelvik taban kaslarının kasılıp gevşediğini hisseder.