Kilo veremiyorsanız sebebi bu olabilir !

Spor ve diyet yaparak kilo veremiyorsanız, insülin direnciniz yüzünden kaynaklanıyor olabilir.

Kilo veremiyorsanız sebebi bu olabilir !
A+ A-

Yoğun bir şekilde egzersiz ve diyet yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız, bunun sebebi vücudunuzun insülin direncinin yüksekliği olabilir. 

Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt, özellikle yaza daha formda bir vücutla girmeye hazırlananlara insülin direncini ölçtürmelerini öneriyor. Kilo alımında etkisi olan Adenovirüs 36, insülin direnci, metabolizma zayıflığı gibi sorunların giderilmesinde biorezonans metodundan yararlanılabildiğini söylüyor. 

İnsülin hormonunun fazla miktarda salınımıyla yağ metabolizmasını uyararak kilo vermeyi engellemesinin insülin direnci olarak tanımlandığını ifade eden Dr. Akkurt, bu rahatsızlığa sahip kişilerin kilo vermesi için öncelikle hormonal dengenin sağlanması gerektiğine dikkat çekiyor. 

Biorezonans tedavisi ile metabolizma hızlandırılıyor 

Spor ve diyetin kilo vermek için şart olduğunu, ancak kimi durumlarda yeterli olmadığını dile getiren Dr. Akkurt, Kişinin metabolizması zayıf olabilir. Biorezonans ile metabolizmayı hızlandırıcı bir tedavi uyguluyoruz. Ayrıca kişi hormonal olarak dengesiz olabilir, insülin direnci olabilir. İnsülin direncimiz varken, vücut insülin direncinden dolayı glukozu harcamazken, istediğimiz kadar diyet yapalım, kilo veremeyiz. Versek bile hemen geri alırız. Biorezonans tedavisi ile tüm bunları dengeliyoruz, ayrıca iştah azaltıcı bir tedavi programı uyguluyoruz diyor. 

Biorezonans programında eş zamanlı olarak vücuttaki şekeri tüketen ve dolayısıyla hipoglisemiye yol açan Candida Albicans isimli mantar türünün vücutta bulunup bulunmadığının araştırıldığını ve varsa tedavisinin yapıldığını kaydeden Dr. Akkurt, biorezonans ile zayıflama tedavisinin bir şok tedavisi olmadığını, bu yüzden verilecek kilo miktarının kişinin durumuna göre değişebildiğini söylüyor.