Manisa'da yıldırım düştü: 1 ölü, 6 yaralı
Murat Başoğlu 14 yıllık eşini öz yeğeni ile aldatmış
Bomba iddia: ''Cem Küçük ve Fuat Uğur tutuklanabilir''

Migrenden bu yöntemle kurtulun

Migrenle mücadele etmek için bu besinleri tüketebilirisiniz.

A+ A-

Doğru beslenmeyle migrenden kurtulmak mümkün. Bazı besinlerden uzak durulması, migren ağrısının oluşmasını önleyebiliyor. Migren hastalarının kesinlikle öğün atlamaması gerekiyor. Migreni olanların özellikle alkol ve sigaradan kaçınması gerekiyor.

KAFEİNE DİKKAT
Migrenlilerin şeker, kakao ya da çikolata gibi bileşiminde kafein bulunan yiyecekleri de tüketirken iki kez düşünmesi isteniyor. Çay, kahve ve kolalı içecekler de migreni tetikliyor. Migren hastalarının, doğum kontrol hapını kısıtlamaları ve aspartan içeren yiyeceklerden uzak durmaları da önem taşıyor. İnatçı migrenle başetmek için azaltılacak gıdalar şöyle sıralanıyor:

KISITLANMASI GEREKENLER
Çikolata, maya ürünleri, karaciğer, salam, sosis, bakla, salamura ringa balığı ve peynir gibi bileşiminde tiramin bulunan yiyecekler. Peynir, salam, sosis, tuzlama ve lahana gibi içinde histamin bulunan yiyecekler. Portakal ve muz gibi içinde migreni azdırabilecek doğal kimyasallar bulunan yiyecekler. İçeriğinde tartrazin (E102), benzoat (E210-219) ve monosodyum glütamat (E621) gibi katkı maddeleri bulunan yiyecekler. Buğday Süt...

GÜVENLE TÜKETİLECEKLER
Sebze çorbası
Haşlanmış yumurta
Sebze püresi
Armut-elma
Papatya çayı
Melisa çayı
Kereviz
Kivi

BUNLARDAN KAÇININ
Stres
Sigara dumanı ve parfüm gibi maddeler
Çok fazla televizyon seyretmek
Yorgunluk
Omurga bozuklukları