Osmanlıspor - Galatasaray: 1-3
Tarla kavgası katliamla bitti !
Diyarbakır'da Atatürk heykeline saldırı !

Örümcek ağı estetiğinde merdiven altı uygulamalara dikkat

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi mutlaka konusunda uzaman bir cerrah tarafından yapılmalı.

A+ A-

Ameliyatsız yüz germe operasyonlarına yeni ve etkin bir soluk getiren Örümcek Ağı Estetiği, farklı merkezlerde aynı isimle yapılan hatalı uygulamalarla hem zaman, hem de para kaybına neden oluyor.

Son günlerin en popüler estetik uygulamalarından birisi olan Örümcek Ağı Yöntemi, Estetik International Klinikleri kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiş, isim ve patent hakkı kendine ait olan bir teknik. Yaklaşık 2 senedir Estetik International kliniklerinde uygulanan Örümcek Ağı Tekniği, özellikle yaşlanmanın önüne geçmek, zamana karşı koyup, cildinde tazelenme ve canlanma hissini yaşamak isteyen herkesin tercih ettiği popüler uygulamalardan bir tanesi olarak biliniyor. Ameliyatsız estetik uygulamalarında çığır açan teknikleriyle gündeme oturan Op. Dr.Cihantimur, özellikle Örümcek Ağı Uygulaması ile bugün ülkemizde ve dünyada adından sıkça söz ettiriyor.

İğnelerle Cilt Altına Örülen Gençlik İksiri

Medikal iplerin sorunlu cilt altına ince uçlu iğneler vasıtasıyla örülmesi tekniğin temelini oluşturuyor. Zaman içinde bu iplere reaksiyon veren cilt, kolajen üretimini tetikliyor ve lifting etkisi ortaya çıkıyor. Bu sayede ciltte başta canlanma olmak üzere son derece etkili bir gerilme ve toparlanma süreci yaşanıyor. Op. Dr Bülent Cihantimur tekniğin sırrını iplerden ziyade örülme tekniğine, cerrahın sanatsal bakış açısına ve yine cerrahın el becerisine bağlıyor. Bu yüzden bugün piyasada popüler bir teknik olan Örümcek Ağı Estetiğini aynı ya da farklı isimlerle uygulayan pek çok cerrahın hatta merdiven altı olarak tabir ettiğimiz güzellik merkezlerinin olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Tekniğin inceliklerini bilmeden yapılan tüm benzer uygulamalar, hastalara para ve zaman kaybı yaşatacaktır. Bu yüzden araştırmadan, incelemeden Örümcek Ağı Tekniği altında yapılan her uygulamadan kaçınılmasını öneriyorum” dedi. 

Taklitler Aslını Yaşatır

Ağrısız, basit, güvenli ve özellikle neştersiz bir uygulama olan Örümcek Ağı Estetiği, hastalara işlem sonrası hemen makyaj yaparak işine ya da sosyal yaşantısına dönme şansını veriyor. Zaman içinde eriyerek kaybolan iplere tepki veren vücut ise, günden güne daha da canlanmaya ve toparlanmaya başlıyor. Nihai sonuç 3 ay içerisinde alınırken, tekniğin etkisi ise 3 yıl kadar sürüyor. Tekrarlanabilen bir uygulama olan Örümcek Ağı Estetiği iz bırakmayan, lokal anestezi altında yapılan uygulaması sayesinde, yüz germe operasyonlarına alternatif bir teknik. Op. Dr. Bülent Cihantimur: Örümcek Ağı Estetiği doğru uygulama ile tatbik edildiğinde geri dönüşleri son derece etkili olan bir yöntemdir. Taklitler aslını yaşatır evet, ama her Örümcek Ağı Estetiği ya da her benzer uygulama ile bahsettiğimiz sonuçları alamazsınız. Bu sebeple hastalara araştırmalarını çok iyi yapmalarını öneriyorum” dedi.