15 Temmuz'un kritik ismi yakalandı !
Kredi kartı kullananlar dikkat ! Bugün son gün...
Meral Akşener'in partisinde 3 sürpriz isim

Stresi yenmenin kolay yöntemleri

Küçük tavsiyelerle stresle baş edebilir kendi kendinizin doktoru olabilirsiniz.

A+ A-

Çağımızın en büyük rahatsızlıklarına neden olan stresten kendinizin doktoru olarak, verdiğimiz tavsiyeleri uygulayarak uzak durabilirsiniz.

Kadın, erkek, çocuk hepimizin farklı nedenlerle yaşadığı stresten uzak kalmak için öncelikle stressiz yaşamayı öğrenmek gerekmektedir. Strese neden olan bu kadar çok olay varken nasıl uzak duracağız dediğinizi duyar gibiyiz, sadece size tavsiyelerimizi uygulamanızı ve olumlu sonuçlar alacağınızı hedeflemeniz yeterli olacaktır.

Boş vakitlerinizde örgü örmek kalp ritminizi ve kan basıncınızı dengeleyeceği için strese çare olarak gösterilmektedir.

Beynin neden olduğu stresten kurtulmak için bedenen aktif olmanız faydalı olacaktır. Bedenen aktif olmanız için spora mutlaka vakit ayırmanız gerekmektedir.

Sevdiklerinizi sizin için ne kadar önemli olduğunu onlara içten bir sarılma ile gösterebilir aynı zamanda bu sıcak temasla stres hormonunuzun çok aşağılara çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Cinsel ilişkiye düzenli olarak haftada 2 kez girmek vücudunuzdaki negatif enerjilerden ve stresten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Hayatta sevdiklerinizi ve öncelikle kendinizin mutluluğun önemli olduğunu, her şeyden kendiniz için kolayca vazgeçebileceğinizi kendinize inandırın.

Gülümsemekten kaçınmayın ve boş zamanlarınızda daha önce karşılaştığınız komik olayları not edin, notlarınız yazarken de okurken de içten gülümseyişinize siz bile inanamayacaksınız.

Boş zamanlarınızı değerlendirecek ve kendinizi iyi hissettirecek hobilerle ilgilenmenizin size çok iyi geleceğini düşünüyoruz.