Genç kadına önce taciz, sonra dayak !
Başakşehir 1 - 2 Sevilla / Maç sona erdi
Erken seçim olacak mı ? AK Partili isim yanıtladı

Zayıflama aşıları işe yarıyor mu?

Metabolizmayı düzenlediği iddia edilen zayıflama aşısı gerçek mi?

A+ A-

Kilo verme, daha fit bir görünüme kavuşma ve obeziteyle savaşmak için uygulanan zayıflama aşısı gerçekten işe yarıyor mu? Dr. Nihat Dik, bu aşı hakkında merak edilen noktaları aydınlattı.

Kilo ve metabolizmanıza özel olarak 20 ya da 40 günlük kürler halinde uygulanan zayıflama aşısı, 500 kalorilik diyetyaparken acıkmamanızı sağlıyor. Bu diyet programında sebze ve salataağırlıklı bulunuyor. Öğle ya da akşam yemeğinde yoğunluğu nereye kaydırmanız gerektiği sizin tercihiniz. Diyet ve zayıflama aşısı mutlaka doktor kontrolünde yapılmalı. Çünkü önce sağlık durumunuza göre bu programa uygun olup olmadığınızın tespiti yapılıyor.

Aşı, iştahınızı baskılıyor

Bu kontrolden sonra diyete ve aşıya başlıyorsunuz, program bittikten sonra da vücudu kontrol altında tutuyorsunuz. Aşılardan sonra birden bire aşırı yemeğe dönmemeniz gerekir. Protokol tamamlandığında zaten aşırı yemekyemek istemiyorsunuz. Beyinde iştah merkezinin bu program ile baskılanması sonucu, kişi aşırı yemeğe ihtiyaç duymadan normal bir beslenme rutinine girebiliyor.

Aşı iştahınızı baskılamak dışında, vücuttaki yağ depolarını parçalayarak size günlük 4000-5000 kalorilik enerji ortaya çıkarıyor. Aşırı yemek yemediğiniz takdirde bu enerji hem sizin bütün gün boyunca dinç olmanızı sağlıyor hem de sürekli bir yağ yakımı olduğundan vücut kas kütlesinden kaybetmiyor. Bu da kişinin verdiği kilolarla daha fit ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Ramazanda zayıflama aşısı uygulanabiliyor mu?

Ramazan takvimine göre de bir beslenme ve aşı düzeni kurularak program uygulanabiliyor. Yapılması gereken kişilerin doktorlarının önerdiği, sahurda diyete uygun yemekler yiyip aşılarını olmaları ve gün boyu oruçlarını tutmaları. İftarda ve sonrasında da yine hafif, düşük kalorili ve yağsız şekersiz beslenmeye özen göstermeleri. Aşı vücut yağlarını yakarak enerji ortaya çıkardığından kişiler halsiz olmuyorlar ve özellikle çalışanlar konsantrasyon azalması yaşamıyorlar.  

Hürriyet