Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !
Almanya'da skandal Türkiye haritası !
İşte FETÖ'cülerin gurbetçilere oyunu !

"Diyabet Okulu" İlk Mezunlarını Verdi

Bursa'da bir devlet hastanesinde, hastaları ve yakınlarını bilinçlendirmek amacıyla açılan "Diyabet Okulu"nda eğitim alanlara belge verildi

"Diyabet Okulu" İlk Mezunlarını Verdi
A+ A-

BURSA (AA) - Bursa Çekirge Devlet Hastanesinde, diyabet hastaları ile yakınlarını bilgilendirmek amacıyla açılan "Diyabet Okulu"na katılan 16 kişi, eğitimlerini tamamlayarak belgelerini aldı.

Spor hekimi, endokrinoloji uzmanları, diyabet hemşiresi ve diyetisyenden oluşan ekip tarafından verilen ve 10 hafta süren eğitimlerde, hasta ve yakınlarına, insülin yapımı, ilaç etkileşimleri, beslenme, şeker hastalığının yan etkileri ve yapılacak egzersizler ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Endokrinoloji Uzmanı Dr. Mutlu Güneş, diyabet hastalarının, hastalıkları nedeniyle kendileriyle sürekli iletişim halinde olmaları gerektiğini söyledi.

Güneş, katılımcılardan, okulda verilen bilgileri unutmayarak günlük yaşantılarında tatbik etmelerini, hatta çevrelerindeki diğer şeker hastalarına da örnek olmalarını istedi.

Hastaneye Yöneticisi Uzman Dr. Kayhan Sonkur da diyabetin mutlaka ciddiye alınması gerektiğini aktardı.

Sonkur, diyabet okulu eğitimlerinin devam edeceğini, diyabet hastalarının ve hasta yakınlarının istedikleri zaman eğitimlere katılabileceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından katılımcı hastalara katılım belgeleri verildi.