''Neymar'la 5 yıllık sözleşme imzalayacağız''

''Neymar'la 5 yıllık sözleşme imzalayacağız''
Güncelleme:

Barcelona'nın kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu, yıldız oyuncu Neymar ile 5 yıllık yeni bir anlaşma imzalayacaklarını açıkladı.

Neymar'ın, Avrupa'nın birçok önemli kulübünün transfer listesinde  olmasından rahatsızlık duyan Barcelona yönetimi, Brezilyalı futbolcunun  kontratını uzatma müzakerelerinde son aşamaya geldi.
 
Basın toplantısı düzenleyen Bartomeu, Neymar ile sözleşme yenilenmesi  konusunda aşama kaydettiklerini belirterek, "Neymar Barcelona'dan ayrılmak  istemiyor, biz de Neymar'ın takımdan ayrılmasını istemiyoruz." dedi.
 
Sözleşmesi 2018 yılında sona erecek Brezilyalı yıldızın Barcelona'da  oynamaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Bartomeu, "Neymar ile yakın bir zaman  içinde 5 yıllık yeni bir sözleşme imzalayacağız." diye konuştu.
 
Yeni kontratıyla Neymar'ın, Barcelona'da Lionel Messi'nin ardından en  yüksek maaşı alan futbolcu olması bekleniyor.
 
Takım içindeki hiyerarşiyi korumak isteyen Barcelona'nın, Arjantinli  yıldızı Lionel Messi için belirlediği 250 milyon avroluk sözleşme fesih bedelini  hiçbir futbolcusunun geçmesine izin vermeyeceği vurgulanıyor.
 
Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi'nin (CIES) bu ay hazırladığı  "en değerli 100 futbolcu" raporuna göre, 201,5 milyon avroluk değeriyle ikinci  sırada bulunan Neymar, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda Brezilya'nın kadrosunda  yer alacak.