için kaldı

Arjantin'den Barcelona'ya "Messi" özrü

Arjantin'den Barcelona'ya "Messi" özrü
Güncelleme:

Arjantin Futbol Federasyonu'nun (AFA), milli takım antrenörü Edgardo Bauza'nın Messi'nin sakatlanması sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle Barcelona'dan özür dilediği duyuruldu.

Katalan ekibinin internet sitesinde yapılan açıklamada, AFA'nın,  Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Edgardo Bauza'nın yıldız oyuncu Messi'nin  sakatlanması ile ilgili yaptığı açıklamalar sebebiyle Barcelona Kulübünden özür  dilediği belirtildi. AFA'nın, Bauza'nın açıklamalarının kötü amaç taşımadığını  sadece talihsiz bir yorum olduğunu vurguladığı ifade edildi.
 
Messi, Barcelona'nın Atletico Madrid ile 1-1 berabere kaldığı maçta  sakatlanmış ve yıldız oyuncunun sahalardan 3 hafta uzak kalacağı açıklanmıştı.  Edgardo Bauza ise "Messi ne zaman milli takım kampına katılsa Barcelona bize  oyuncunun sağlığına dikkat etmemiz yönünde mesaj gönderiyor. Ancak onlar Messi’ye  hiç iyi bakmıyor. Çok ilginç Messi'yi her maçta oynatıyorlar." demişti.
 
Arjantin, 2018 Dünya Kupası eleme maçlarında 6 Ekim’de Peru, 11  Ekim’de de Paraguay ile karşılaşacak. Bu karşılaşmalarda sakatlığı devam eden  Messi'nin forma giymesinin ise zor olduğu bildirildi.