Ufuk Sarıca A Milli Takımı da yönetecek mi ?

Beşiktaş Kulübünün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Cihat Kumuşoğlu, başantrenör Ufuk Sarıca'nın hem Beşiktaş Sompo Japan'ı hem de A Milli Basketbol Takımı'nı çalıştırmasına sıcak bakmadıklarını söyledi.

Ufuk Sarıca A Milli Takımı da yönetecek mi ?
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kumuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıca'nın iki ekipten  birini tercih etmesi için görüşmeleri sürdürdüklerini dile getirdi.

A Milli Takım'ın yoğun programına dikkati çeken Kumuşoğlu,  "Başantrenörümüz Ufuk Sarıca'nın hem milli takımı hem Beşiktaş'ı çalıştırmasına  sıcak bakmıyoruz." dedi.

Milli takımın eylül ve kasım aylarındaki maçlarını hatırlatan Kumuşoğlu, şunları söyledi:

"İki tarafı birden çalıştırması verimsizliğe neden oluyor. Bu konu  için hem Sarıca ile hem de Türkiye Basketbol Federasyonu ile görüşmelerimiz  sürüyor. Milli takımın maçları çok yoğun. Eylül ve kasımda milli takımın maçları  var. Milli takımda mı çalışacak, bizimle mi çalışacak, ikisini birden  çalıştırmasını uygun bulmuyoruz. Konu tam netleşmedi. Önümüzdeki hafta belli  olur."

Kadro yapılanmasını da Ufuk Sarıca'nın durumunun belli olmasından  sonra gerçekleştireceklerini anlatan Kumuşoğlu, "Erkek takımında yerli oyuncular  büyük ölçüde belli. Sertaç Şanlı gitti, diğerleri kaldı. Yabancı oyuncu  transferleri üzerinde çalışacağız. Bütün yabancıları gönderdik. Teknik heyetimiz  memnun kalmamıştı. 5-6 yabancı oyuncu alacağız." ifadelerini kullandı.

"Kadın takımında da iddialıyız"

Kadın basketbol takımının kadrosunu da başantrenör Aziz Akkaya  yönetimide oluşturacaklarını belirten Kumuşoğlu, genç ve tecrübeli oyuncuların  birlikteliğiyle iddialı olacaklarını dile getirdi.

İyi bir takım yapmak için çalıştıklarını kaydeden Kumuşoğlu, "Çok iyi  bir altyapı oyuncu kadromuz var. 18 yaş altında takımımız şampiyon oldu. 16 yaş  altı takımımız kategorisinde üçüncülüğü elde etti. Alttan gelen gençlerle  tecrübeli oyuncuları buluşturacağız. Ligde güzel sonuçlar almak istiyoruz. Kadın  basketbolunda da iddialıyız." değerlendirmesinde bulundu.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News