NBA, FETÖ'cü Enes Kanter'e paylaştığı görselde yer vermedi!

NBA'de New York Knicks forması giyen ve FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen basketbolcu Enes Kanter'i NBA yok saydı! NBA Avrupa'nın sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafta, milli basketbolcularımız Furkan Korkmaz, Cedi Osman ve Ersan İlyasova yer alırken, FETÖ'cü...

NBA, FETÖ'cü Enes Kanter'e paylaştığı görselde yer vermedi!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen basketbolcu Enes Kanter, bir darbe de NBA'in sosyal medya hesaplarından yedi.

NBA Avrupa'nın resmi Instagram hesabı, 'NBA'deki yetenekli Türk oyunculardan hangisi şu ana kadar daha iyi bir sezon geçiriyor?' mesajını paylaştı ancak mesaja eklenen fotoğrafta Enes Kanter'e yer verilmedi.

Türk pasaportu iptal edilen FETÖ mensubu Enes Kanter, sosyal medyadan bu paylaşıma tepki gösterdi ve NBA'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan çekindiği için kendisini Türk oyuncu olarak göstermediğini iddia etti.

NBA YÖNETİMİNDEN TEPKİ ÇEKEN DEĞİŞİKLİK

NBA yönetimi ise daha sonra bu paylaşımı kaldırarak FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Enes Kanter'i de milli basketbolcularımızla aynı görsele ekleyerek yeni bir paylaşım yaptı.

Yapılan bu paylaşım ise Türk NBA severler tarafından sert bir dille eleştirildi ve Enes Kanter'in terör örgütüne mensup olduğuna vurgu yapıldı ancak NBA yönetimi paylaşımı sayfasında tutmaya devam etti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News