Yabancılarla yollar ayrılıyor !

Banvit Başkanı Kılıç, açıklamalarda bulundu.

Yabancılarla yollar ayrılıyor !
A+ A-

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Banvit  Kulübü'nün başkanı Özkan Kılıç, 2014-2015 sezonunda takımın oyunundan keyif  almadığını, tüm yabancı sporcularla yollarını ayırıp, yeni bir kadro kuracaklarını söyledi.
 
Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelecek sezon başantrenör  Selçuk Ernak'ın görevine devam edeceğini ancak oyuncu kadrosunda değişikliğe  gideceklerini ifade etti.
 
Ernak'ın istekleri doğrultusunda yeni takım kadrosu oluşturacaklarını  anlatan Kılıç, "Bu sezon Avrupa'da başarılı olmayı ve altyapımızın başarılı  sonuçlar elde etmesini amaçlamıştık. Katıldığımız ULEB Avrupa Kupası'nda üçüncü  olarak önemli bir başarıya imza attık. A takımımız ligi beşinci bitirdi. Play-off  çeyrek finalde elendik. Takımımızın oyunu Bandırma'daki sporseverler gibi beni de  tatmin etmedi. A takımımızdan bu sezon keyif almadım. Önümüzdeki sezon yepyeni  bir kadro yapacağız" diye konuştu.
 
Altyapı oyuncularının büyük başarılar elde ettiğini vurgulayan Kılıç,  bir kategori hariç Türkiye genelinde birinci olduklarını dile getirdi.
 
 Genç oyunculara güvenin tam olduğunu ve yeni kurulacak kadroda  altyapıdan gelen sporculardan yararlanacaklarını bildiren Kılıç, "Tüm yabancı  oyuncularımız gidecek. Altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularla gelecek sezon daha  güçlü olacağız. Kadromuzu daha genç, idealist, atletik değeri yüksek, başarıya aç  oyunculardan oluşturmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
 
Kılıç, altyapı takımlarının küçüklerde Türkiye şampiyonu, yıldızlarda  ise ikinci olduğunu hatırlatarak, "Gençlerde de Türkiye birincisi oldular.  Bandırma Kırmızı, 3. Lig' den 2. Lig'e çıkma başarısı gösterdi. Okullarda yine  Bandırma Kırmızı oyuncularından kurulu Vecihibey Okulu, Türkiye şampiyonu oldu.  Altyapı kadromuz tüm kupaları topladı" ifadelerini kullandı.
 
Altyapıda 10 yıl önce başladıkları çalışmalarının meyvelerini  şimdilerde toplamaya başladıklarına değinen Kılıç,  "En önemlisi, kupaları alıp  şampiyon olmak da değil, işin özü bu çocukların A takımda, milli takımlarda  oynayabilmeleridir. Onları ne zaman ki A takımda da oynatırız, o zaman dünyanın  en mutlu insanı oluruz" diyerek sözlerini tamamladı.