Milli Takım'da skandal: ''Psikolojik şiddete ve ayrımcılığa maruz kalıyorum''

Milli Takım'da skandal: ''Psikolojik şiddete ve ayrımcılığa maruz kalıyorum''

Dünya rekortmeni serbest dalışçı Fatma Uruk, sosyal medya hesabından “Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım” dedi.

Dünya rekortmeni milli serbest dalışçı olan Fatma Uruk, milli takım kampında psikolojik şiddet ve ayrımcılığa maruz kaldığını ve zorla tutulduğunu açıkladı.

Uruk, Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha önce yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha önce kendilerine iletmiştim fakat kabul edilmedi. Şimdi de buradan ayrılmama izin verilmiyor.

Yaşadığım cendere bu tweetle kayda geçsin. Üzüntüden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de psikolojik olarak da çökmüş durumdayım. Hakkımı kanıtlayabildiğim ölçüde arayacağım. Bana Meksika’da kalmaktan korkmadın mı nasıl dayandın diye soruyordunuz doğru cevabı şimdi vereyim.

O koşullar bile burada yaşadıklarımdan iyiydi ve devam etmek için başka şansım yoktu. Ve ben yine yoluma devam edeceğim hiç merak etmeyin. Evet bu tweeti utanarak atıyorum ama atıyorum.”

URUK: ARTIK SUSMAYACAĞIM

Uruk, tweetlerinin ardından TSSF Başkanı tarafından görüşülmek için çağrıldığını duyurdu ve şunları paylaştı:

“Tweetimden sonra saat 22:21’de herhangi bir toplantı olmamasına rağmen odama otel görevlisi yollanıp TSSF Başkanı tarafından görüşülmek için çağrıldığım söylendi. Uyumak üzere olduğumu ilettim. Odamın üst katındaki balkonunda duyduğum görüşmeleri birebir aktarıyorum. Başkan, diğer sporculardan bazıları ile birlikte hakkımda konuşuyor. Ellerinde olan aleyhimde kullanacakları materyaller toplanıyor. “Önünde bira olan bir fotoğrafı var basına ve kulubüne gönderin” diyip, federasyon başkanı sporcularla birlikte kahkaha attı. Kahretsin. Ben bunları hak edecek hiçbir şey yapmadım ve artık susmayacağım.”

Uruk en son geçen temmuz ayında, Meksika’da paletsiz değişken ağırlık dalışta 77 metreyle erkekler dünya rekorunu da geride bırakarak üçüncü dünya rekoruna imza atmıştı.