için kaldı

Şampiyonluk kemerini Anıtkabir’e götürecek

Şampiyonluk kemerini Anıtkabir’e götürecek

Ünsal Artık, Dünya Federasyonu WBA kıtalar arası şampiyonluk kemeriyle Anıtkabir'e gidecek.

Tekirdağ'daki boks maçında giydiği tişört nedeniyle Türkiye'de adeta görmezden gelinen şampiyon sporcu Ünsal Artık, Dünya Federasyonu WBA kıtalar arası şampiyonluk kemeriyle Anıtkabir'e gidecek.

Ünsal Arık’tan muhteşem zafer “Bu ülke Atatürk’ün! Tayyibin değil” diyerek birçok Türk’ün gönlünü fetheden ünlü Türk boksör Ünsal Arik, Avrupa Şampiyonu oldu; Türk dünyasının gururu oldu.
Arik, 12 Aralık’ta kazandığı Dünya Federasyonu WBA kıtalar arası şampiyonluk kemerini Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri Anıtkabir’e götürecek.

Ünsal Artik, Facebook adresinden yaptığı açıklamada, “Ne sağcıyım ne de solcuyum Atatürk’ün sporcusuyum. Bunu yürekten söylediğim için haftaya Ankara’da kemeri Atam’a götüreceğim” dedi.

“BABAM HACI, O DA ERDOĞAN’A KIZIYOR”
Arık, daha önce verdiği bir röportajda, “Başbakan Tayyip Erdoğan’ın politikalarını doğru bulmuyorum. Bizim başbakanımızın hiçbir zaman ağzından ‘Ben Türküm’ dediğini duymadım. Bu ülkeyi Atatürk kurdu. Atatürkçüyüm. Benim babam hacı. Ancak o da Erdoğan’a kızıyor. Ben bu ülke bölünsün istemiyorum. Toplum bölünmesin” ifadelerini kullanmıştı.

10-087.jpg

AMK Gazetesi