Türkiye Tekvando Milli Takımı'nda grup seks rezaleti

Türkiye'nin 3 gündür konuştuğu "Türk Milli Takımı'nda grup seks skandalı" iddiaları için sonunda Türkiye Taekwondo Federasyonu sessizliğini bozdu.

A+ A-

Herşey 14 Mayıs gecesi sosyal medyada yayınlanan bir görüntüyle başlamıştı. Fotoğrafta 5 genç erkek ile bir genç kız otel odasında çırılçıplak gözüküyordu.

Fotoğraf sosyal medya sitelerinde yayılırken, fotoğraftaki 5 erkek ile 1 kızın Türkiye Taekwondo Milli Takım sporcuları olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Hatta bu iddialarla birlikte bazı sosyal medya siteleri ve bazı sözlük sitelerinde fotoğraflarla bu gençlerin kimlikleri bile deşifre edildi.

Türkiye otel odasından sızan bu skandalla çalkalanırken fotoğrafın kim ya da kimler tarafından sosyal medyaya servis edildiği öğrenilemedi.

Skandalın patlak verdiği günden bu yana sessizliğini koruyan Türkiye Taekwondo Federasyonu bugün bir basın açıklaması yaptı.

İşte Türkiye Taekwondp Federasyonu'ndan yapılan o açıklama:

Son günlerde sosyal medyada dolaşan Taekwondo sporcularına ait olduğu ve Taekwondo Federasyonumuz faaliyetlerinde çekildiği iddia edilen fotoğraf ve haberlerle ile ilgili Federasyonumuza gelen ihbarlar üzerine konu Disiplin Kurulumuza 30 Nisan 2018 tarihinde “İdari Tedbir”li olarak sevk edilmiş; konu ile ilgili Bakanlığımız bilgilendirilmiş, Bakanlığımız tarafından müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmış, Teftiş Kurulu raporunu hazırlayarak Federasyonumuza gereği yapılmak üzere gönderilmiştir. Konuyla ilgili Türkiye Taekwondo Federasyonu Disiplin Kurulunca soruşturma devam etmektedir.

Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde bahse konu olan olayın;

1. Federasyonumuz ve federasyonumuzun faaliyetleri ve milli takım kamplarıyla alakasının olmadığı, bu olayın kişilerin bir eylemi olduğu,

2. Olayda olduğu iddia edilen bayan sporcunun orda olmadığı, orada bulunanın kişinin sporcu dahi olmadığı,

3. Kamuoyunda kötü ve art niyetli yapılan bu haberlerin bütün Taekwondo camiasına zarar verdiği,

4. Taekwondo sporu ve Taekwondo sporcularına yönelik art niyetli yapılan bu haberlerin başarıdan başarıya koşan, geçtiğimiz hafta yapılan Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonasında takım halinde şampiyon olan Taekwondo milli takımlarımızın moral ve motivasyonunun bozulmasına sebep olacağı,

5. Bu haberlere yönelik haberlere ilişkin yayın yasağı alındığı bu sebeple yapılacak bütün haberlerin suç teşkil edeceği,

Federasyonumuz aleyhine yapılan asılsız bütün bu haberlere ilişkin Taekwondo Federasyonu olarak haberleri yayınlayan, yayan, haber yapan kişi ve kuruluşlarla ilgili cezai ve hukuki işlemler başlatılmış olup; Bundan sonra da bu işlemleri yapanlarla ilgili her türlü cezai ve hukuki işlemleri yapmaya devam edeceği,

Kamuoyu ve Büyük Taekwondo ailesine duyurulur.