Blanc'ın koltuğu sallanıyor

Şeyh Nasır el-Halifi, teknik direktör Laurent Blanc’ın gönderilebileceğini söyledi.

Blanc'ın koltuğu sallanıyor
A+ A-

Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) takımlarından Paris Saint-Germain'in (PSG) Katarlı sahibi ve başkanı Şeyh Nasır el-Halifi, teknik direktör Laurent Blanc’ın gönderilebileceğini söyledi.

Fransa'nın Le Parisien gazetesine konuşan El-Halifi, takımdaki  futbolcular, antrenör ve yönetimin değişime ihtiyacı olduğunu belirtti.
 
PSG Teknik Direktörü Laurent Blanc'ın da bu değişim politikasından  etkilenebileceğini ima eden Katarlı iş adamı, "Blanc'ı 3 yıl destekledim. Şimdi,  doğru soruları sormalıyım. Büyük değişiklikler olabilir. 5 yıldır kulübün  başındayım, ilk defa kendimizi başarısız hissediyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Değişimin tek nedeninin geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek  finalde Manchester City'ye elenmeleri olmadığını kaydeden El-Halifi, "Yine de  Paris'e geldiğimden bu yana, Manchester City'ye elenmemiz yaşadığım en kötü  andı." diye konuştu.
 
Başkan El-Halifi, Blanc’ın yerine düşündüğü teknik direktörü  belirtmemesine rağmen Atletico Madrid’e çok büyük saygı duyduğunu da vurguladı.
 
Fransa basını, Katarlı iş adamının, Atletico Madrid Teknik Direktörü  Diego Simeone'yi PSG'nin başına geçirmek istediği değerlendirmesinde bulundu.
 
PSG’yi 2013 yılından bu yana çalıştıran Blanc, ocak ayında kulüple  sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatmıştı.