Burak Yılmaz'ı üzecek haber !

Burak Yılmaz'ı üzecek haber !

Burak Yılmaz'ın transfer olduğu Beijing, Brezilyalı gol kralını kadrosuna katmak için görüşmelere başladı.

Burak Yılmaz'ı kadrosuna katan Beijing Guoan, yeni bir forvet transferi daha yapıyor. Çin'de transfer sezonunun kapanmasına iki gün kala harekete geçen yeşil-sarılı ekip, bu kez gözünü bir Brezilyalı oyuncuya çevirdi.

Brezilya basını, ülkede geçtiğimiz sezonu 20 golle gol kralı olarak tamamlayan Ricardo Oliveira için Çin ekibinin girişimlere başladığını yazdı. Buna göre oyuncunun menajeriyle temasa geçen yetkililer, futbolcuya Santos'ta kazandığının 8 katı fazla bir maaş teklifi yaptılar. 35 yaşındaki ismin şu anki aylık kazancının 34 bin euro olduğuna ve bunun 230 bine çıkabileceğine dikkat çekildi. Oliveira'nın da yöneticilerle görüşerek Çin ekibine gitmek istediğini ilettiğinin altı çizildi.

Bir oyuncu gidecek

Brezilya ekibininse bu transferden en az 5 milyon euro bonservis bedeli beklediği, altında bir ücrete oyuncuyu bırakmayacağı ifade edildi. Guoan'ın ise yabancı kontenjanının dolu olması nedeniyle bu transferi gerçekleştirmesi için kadrosundaki isimlerden birini göndermesi gerektiği kaydedildi. Çinlilerin kadrosunda Burak Yılmaz'ın dışında Ralf, Renato Augusto, Kleber, Egor Krimets gibi yabancı oyuncular bulunuyor. Kleber'in ayrılığa en yakın isim olduğu yorumları yapılıyor.

'Burak hazır değil'

Öte yandan yeni takımından Burak Yılmaz ile ilgili ilk yorum geldi. Beijing Guoan teknik ekibinden ismi açıklanmayan bir yetkili Çin basınına yaptığı açıklamada, oyuncunun henüz forma girmediğini açıkladı, fizik olarak yetersiz görüldüğü aktarıldı: "Henüz kendine gelemedi ve en iyi seviyesinde değil. Ancak bunun büyük bir sorun olmadığını düşünüyoruz. Ligin başlayacağı gelecek haftalara kadar iyi duruma geleceğini tahmin ediyoruz".

Milliyet