İbrahim Hacıosmanoğlu bombası
Trabzonspor Fatih Terim'i bekliyor
Aykut Kocaman'dan Galatasaray'a şok gönderme

Messi'nin futbol hayatı tehlikede!

Lionel Messi'nin yeniden sakatlanması futbol dünyasını şoka soktu..

Messi'nin futbol hayatı tehlikede!
A+ A-

Dünyanın bir numaralı futbolcusu Lionel Messi'nin yeniden sakatlanması futbol dünyasını şoka soktu. Yıldız futbolcunun 6 ile 8 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Messi'ye kötü haber doktorlardan geldi. Yıldız futbolcunun 6 ile 8 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı.Messi'nın sol ayak kalça altı baldırında yırtık tespit edildiği belirtildi. Kulüpten yapılan açıklamada futbolcunun tedavisine önce Barselona'da daha sonrada ülkesi Arjantin'de devam edeceği duyuruldu.

OYNAMAKTA ISRAR EDERSE FUTBOL HAYATİ TEHLİKEYE GİREBİLİR

Hafta sonu La Liga'da oynanan Real Betis karşılaşmasında sol baldırından sakatlanan Messi oyunda sadece 20 dakika yer alırken yerini İniesta'ya bırakmak zorunda kaldı. Messi'nin bu sezon aynı yerden dördüncü sakatlığı olduğu belirtildi. Yıldız oyuncu ilk sakatlığını hazırlık kampında yaşamış ve birçok özel maçta görev alamamıştı. İkinci sakatlığını Süper Kupa sonrası yaşayan Messi iki resmi maçı kaçırmak zorunda kalmıştı. 28 Eylül tarihinde bu sezon üçüncü sakatlığını yaşayan oyuncu bu sakatlık sonucunda da üç karşılaşmada forma giyemedi.

Doktorlar Messi'nin sakatlığının ciddi olduğunu ve Arjantinli yıldızın forma giymede ısrarlı olmaya devam etmesi halinde futbol hayatını tehlikeye atabileceği uyarısı yaptılar.

Messi'nin takım arkadaşı Fabregas'ın Arsenal forması giydiği dönemde aynı sorunla karşılaştığına vurgu yapan doktorlar Barcelonalı oyuncunun uzun bir süre dinlendirilmesi gerektiğine işaret ettiler. İspanyol medyası ise teknik direktör Tata Martino'nun bu duruma acilen el koyması tavsiyesinde bulundu. Gerekirse Messi'nin dinlendirilmesini isteyen gazeteler, Tata'nın bu oyuncuyu ısrar etmesi halinde bile iyileşene kadar kadroya almamasını belirttiler.

Barcelona hocası Martino, Real Betis karşılaşması sonrası Messi ile konuşacağını ancak ilk önce doktorlardan gelecek raporu beklediğini söyledi. Tata Martino, medyadan gelen eleştiriler üzerine "ben doktor değilim onlar Leo oynayabilir diyorlar ben de kadroya alıyorum durumunun acil olup olmadığına ben karar veremem" diyerek eleştirilere cevap verdi. Messi'nin genel durumunun kulüp doktorlarının yapacağı kontrollerden sonra açığa kavuşacağı açıklandı.