Korktuğu başına geldi

Korktuğu başına geldi

Suruç'ta patlayan bombalar nedeniyle Beşiktaş'a imza atmaktan uzun süre kaçınan Mario Gomez'i terör Paris'te yakaladı.

Türkiye’deki terör olaylarından korktuğu için sözleşmesine yıl sonunda ayrılabilme opsiyonu koyduran Alman yıldız tarihin en kanlı saldırılarından birinin ortasında kaldı. Morali bir hayli bozulan Gomez’e güçlükle ulaşabilen yöneticiler, golcü oyuncuya moral vermeye çalıştılar.

Beşiktaş’taki başarılı performansıyla yeniden Alman Milli Takımı’na davet edilen ve önceki gün Fransa karşısında milli formayı giyen Mario Gomez, adeta ‘terörden kaçayım’ derken terörün göbeğine düştü.

Siyah-beyazlı yönetim, Alman oyuncuyla yaptığı transfer görüşmelerinde, o dönem Suruç patlaması yüzünden, Gomez’i güçlükle ikna edebilmişti. Suruç’taki olayın ardından ortaya çıkan terör tablosu nedeniyle, Türkiye’ye gelme konusunda tedirgin olan Gomez’in, yıl sonunda ayrılabilme opsiyonunu bu yüzden koydurduğu öğrenildi.

Türkiye güvenilir ülke

İtalya’da yapılan görüşmelerde, Gomez’in bu endişesine hak veren siyah-beyazlı yöneticilerin ise o dönem “Maalesef terör dünyanın her yerinde var. Buna rağmen İstanbul ve Türkiye güvenilir bir ülke. Ülkemizde birçok yabancı futbolcu oynuyor” ifadelerini kullanmıştı.

İşte bu korkularla Türkiye’ye gelen Mario Gomez, Paris’teki terör saldırılarının ortasında kaldı. Önceki gece yaşanan olaylar nedeniyle, sürekli Mario Gomez ile irtibat halinde olan siyah-beyazlı yöneticilerin, “İnanılacak gibi değil, Türkiye’den çekiniyordu; ama terör Fransa’da karşısına çıktı” şeklinde konuştukları öğrenildi.

Morali çok kötü

Terör ihtimaline karşı sezon sonunda ayrılma opsiyonunu sözleşmesine koyduran fakat takımdan ayrılmaya sıcak bakmayan Mario Gomez’in, Paris’te yaşananlardan dolayı moralinin çok kötü olduğu bildirildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında dün takım arkadaşlarıyla Frankfurt’a dönen Alman oyuncuyla görüşen Beşiktaş Yönetimi ile siyah-beyazlı oyuncular, Gomez’e geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Milliyet