''Üstümü başımı yırtar giderim''

''Üstümü başımı yırtar giderim''

İbrahim Üzülmez, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in A Milli Takım'da yer almaması konusunda açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın efsane isimlerinden İbrahim Üzülmez, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in A Milli Takım'da yer almaması konusunda, "Ben şu an 41 yaşındayım, 'milli takıma gel' deseler, üstümü başımı yırtar giderim" yorumunu yaptı.

NTV Spor canlı yayına katılan İbrahim Üzülmez, A Milli Takımımız'ın Letonya ile 1-1 berabere kaldığı 2016 Avrupa Şampiyonası eleme maçı için gündem yaratacak yorumlar yaptı.

Ay yıldızlı ekibimizin Letonya karşısında iyi oynar gibi görünmesine rağmen son vuruşlarda becerikli olamadığını ve bir bütün içinde hareket edemediğini savunan Üzülmez, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, "Volkan Demirel bana 'Hocam beni bir daha Milli Takım'a çağırma' dedi" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine şu çarpıcı yorumu yaptı:

"TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLURDU"
"Ben şu an 41 yaşındayım, 'Bana gel milli takımda oyna' deseler, üstümü başımışı yırtar giderim. Beşiktaş'ta oynarken milli takıma davet faksı geldiğinde tüylerim diken diken olurdu. O faksı saklardım.

Burada bir milli dava var. Hepimizin bu konuda üzerimize düşeni yapmamız lazım. Benim de, Fatih Terim'in de herkesin eksiği vardır. Herkes her şeyi bilemez. Ama biz ülke olarak her şeyi bilen bir düşünce yapısında olduk.

"VOLKAN DEMİREL TÜRKİYE'NİN 1 NUMARASIDIR"
Volkan, Fenerbahçe'nin ve A Milli Takım'ın 1 numaralı kalecisidir. Bu kaleciyi niye kazanamıyoruz? Halen milli takımda oynayan kalecilere de saygı duyuyorum. Ama Volkan Demirel başka.

Burada aslolan milli takım ise, Türkiye ise, ne olursa olsun benim orada bulunmam lazım. Hatam varsa özür dilerim ama milli takım oyuncusuna da maçtan önce kimsenin küfür etme hakkı yok."