Erdoğan'dan millilere tebrik

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gerek defansta gerek ofansif olarak da gayet güzel ataklarla rakiplerin korkulu rüyası haline gelebiliyor. Bundan dolayı başta Şenol Hocamızı ve teknik kadroyu kutluyorum. Sporcularımızı kutluyorum. Federasyonumuzun başkan...

Erdoğan'dan millilere tebrik
A+ A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri maçında, İzlanda ile berabere kalarak şampiyonaya gitmeyi garantileyen A Milli Futbol Takımını tebrik etti.

Karşılaşmayı tribünden takip eden Erdoğan, maç çıkışı TRT'ye değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, ABD ziyareti dönüşü maça geldiğini anımsatarak, "Öncelikle gerçekten uzun ve yorucu bir yolculuk ama her şeyden önce milli maçımızı özellikle izleyelim istedik. Bu anı beraber yaşayalım istedik. Önümüzde bir Andorra maçı var. Andorra maçıyla beraber Fransa'yla yarışıyoruz." diye konuştu.

Grupta rakibimiz Fransa'nın da maçları olduğunu belirten Erdoğan, "Bu akşam öyle ya da böyle bir puanı aldık. Bununla birlikte de Fransa'nın maçı ne olur bilemiyoruz. Onların maçı da saat olarak geç başlıyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, çok genç ve dinamik bir takımımız olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Gerek defansta gerek ofansif olarak da gayet güzel ataklarla rakiplerin korkulu rüyası haline gelebiliyor. Bundan dolayı başta Şenol Hocamızı ve teknik kadroyu kutluyorum. Sporcularımızı kutluyorum. Federasyonumuzun başkan ve yönetimini tebrik ediyorum. Şimdi son maçı da hayırlısıyla başarıp, ondan sonra yolumuza devam edelim diyorum. Milletimiz için hayırlı olsun."

BAKAN KASAPOĞLU: GELECEK BAŞARILARI MÜJDELİYOR

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, EURO 2020 biletini aldığımız İzlanda maçının ardından konuştu.

Bakan Kasapoğlu, "Şükrediyoruz. Millilerimizin bu başarısı, inşallah daha büyük başarılarımızı müjdeliyor. Bundan önceki turnuvalarda diğer takımların yenilmesine göre belli olan durumu, bu sefer kendi mücadelemizle, millilerin ruhuyla garantilemiş olduk. Biz onlarla gururlanmaya, onlarla sevinmeye millet olarak devam edeceğiz. Seyircimizin coşkusu apayrı, seyircilerimize müteşekkiriz. Bundan önce Fransa'daki taraftarlarımız da apayrıydı. Nerede oynarsak oynayalım, milletimizin birlikte olması, coşkusu, apayrı bir etki yapıyor" dedi.