Louis van Gaal: ''Daha fazla gol atabilirdik''

Louis van Gaal: ''Daha fazla gol atabilirdik''

Türkiye'yi mağlup ettikleri maçın ardından açıklama yapan Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis van Gaal, “Oyunun tamamından mutluyum, daha fazla gol atabilirdik” dedi.

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu maçında sahasında Türkiye'yi 6-1'lik skorla geçen Hollanda'nın teknik direktörü Louis van Gaal, çok iyi bir futbol ortaya koyduklarını ve çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan van Gaal, “Oyunun tamamından mutluyum, daha fazla gol atabilirdik. Harika goller attık. Hiç şikayetçi değilim. Futbol olarak da 90 dakika boyunca baskılı bir futbol oynadık” ifadelerini kullandı.

“Tüm oyuna sürdüğüm oyuncular harika bir şekilde dediklerimi yaptı” diyen van Gaal, “Ön alanda oynayan oyuncularım özellikle çok iyiydi. Güçlü bir Türkiye'ye karşı böyle oynamaları çok iyiydi. Memphis ve Bergwijn'e topları daha hızlı attık ve bu da bize güç verdi. Maçtan önce de çok güzel hislerim vardı, bu da karşılığını buldu” şeklinde konuştu.

 “Harika bir oyuncu grubuna sahip olduklarını” söyleyen van Gaal, “Tüm oyuncularımın hedefi var. Hepsi Dünya Kupası'nda oynamak istiyor. Yoksa bu kadar enerjik bir takım göremezsiniz. Oyuncularımın başarı için bu çabayı göstermesi gerekiyor. Takımı gençleştirdik ve bunu da çok iyi yaptık” dedi.