Türkiye için kritik gün !

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 10. ve son maçında yarın akşam İzlanda ile Konya'da karşılaşacak.

Türkiye için kritik gün !
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki 10. ve son maçında yarın akşam İzlanda ile Konya'da karşılaşacak. EURO 2016'ya direkt gitme ihtimalimiz ise sürüyor

Konya Büyükşehir Stadyumu'nda saat 21.45'te başlayacak karşılaşmayı İtalya Futbol Federasyonu'ndan Gianluca Rocchi yönetecek. Elenito Di Liberatore ve Mauro Tonolini'nin yardımcı hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın dördüncü hakemi Andrea Padovan, ilave yardımcı hakemleri ise Antonio Damato ve Carmine Russo olacak.
 
A Grubu'nda oynanacak günün diğer maçlarında Hollanda ile Çek Cumhuriyeti, Letonya ile Kazakistan karşı karşıya gelecek.
 
İzlanda'ya karşı tek galibiyetimiz var
 
A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri son maçında karşılaşacağı İzlanda ile yaptığı 8 karşılaşmadan sadece birini kazanabildi
İki ülke A milli takımları arasındaki 8 müsabakanın 5'inde İzlanda galip geldi, 2'si de berabere sonuçlandı. Millilerimiz, bu karşılaşmalarda attığı 9 gole karşılık, kalesinde 15 gol gördü.
 
EURO 2016'ya direkt gidebiliriz
 
A Milli Futbol Takımımız gruptaki son maçını da kazanır ve Letonya da grup sonuncusu olursa, 'en iyi üçüncü' olarak 2016 Avrupa Şampiyonası'na doğrudan katılma şansımız var. Bunun için bir de İspanya'nın Ukrayna'yı yenmesi gerekiyor. Diğer gruplar arasında en iyi 3. olma yolunda Ukrayna ile yarışan Türkiye'nin İzlanda'yı yenmesi, zor görünse de Kazakistan'ın deplasmanda Letonya'yı yenerek grup sonuncusu yapması gerekiyor. Böylece grup sonuncusu olacağı için Letonya'ya kaybedilen 4 puan hesap dışı kalacak. C Grubu'nda liderliği garantileyen İspanya da 3. sıradaki Ukrayna'yı yenerse Fransa'daki finallere play-off oynamadan gidebiliriz.
 
2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu puan cetveli şöyle:
 
Takımlar                  O           G         B         M         A         Y         P
1.İZLANDA              9          6          2          1          17       5          20
2.ÇEK CUM.            9          6          1          2          16       12       19
3.TÜRKİYE               9          4          3          2          13       9          15
4.HOLLANDA          9          4          1          4          15       11       13
5.LETONYA            9           0          5          4          6          18       5
6.KAZAKİSTAN       9          0          2          7          6          18       2

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News