Nihat Kahveci: Beşiktaş gibi takımda 3-4 maç kaybedersen, gidebilirsin

Eski milli futbolcu Nihat Kahveci, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un hedefinin bu sene Galatasaray'ı tekrardan şampiyon yapmamak olacağı söyledi. Kahveci, Abdullah Avcı için ise Beşiktaş gibi takımda 3-4 maç peş peşe kaybedersen, istersen 3 sene üst üste şampiyon yap yine...

Nihat Kahveci: Beşiktaş gibi takımda 3-4 maç kaybedersen, gidebilirsin
A+ A-

Eski futbolcu Nihat Kahveci, Mersin'deki 'Arabasız Gün' etkinliğine katıldı. Toroslar Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte sporseverlerle bir araya gelen Kahveci, daha sonra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte etkinlik alanında vatandaşlarla buluştu, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı.

Burada gazetecilerin etkinliğe ilişkin sorularını yanıtlayan eski futbolcu Nihat Kahveci, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Mersin'de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Gençlerin, ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Kahveci, "Onlara bu hareketlilik konusunda ne kadar çok iyi bilgi verebilirsek, hem kendi sağlıkları için hem de ulaşmak isteyecekleri hedefler için yardımcı olmuş oluruz. Atık günümüzde biliyorsunuz teknoloji çok ilerledi. Ama bunu kötü kullandığımız taktirde tembellikte ilerliyor. Yeni nesli bu anlamda bilgilendirmek, hareketliliğin önemini anlatmak çok önemli bir konu oluyor. Bu bir hafta ile sınırlı kalmamalı, hayatın geri kalan bölümünde de süreklilik haline getirilmeli" dedi.

"FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR'UN HEDEFİ GALATASARAY'I ŞAMPİYON YAPMAMAK OLACAK"
Gazetecilerin sorusu üzerine, Türkiye ligleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kahveci, "Son iki senenin şampiyonu Galatasaray oldu. Son seneyi 3 kupa ile kapatmış bir Galatasaray var. Bir Fatih hoca faktörü var, onu kimse inkar edemez. Geçen sene 8 puan geride iken gelip ligi kazanmış bir Galatasaray var. Tabiki o yüzden Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un hedefi bu sene Galatasaray'ı tekrardan şampiyon yapmamak olacak. Lig çok enteresan başladı, puan kayıpları ile başladı. Baktığınızda bütün takımlar puan kaybetti. Gözüken yine bu 4 takım arasında geçecek. Beşiktaş'a gelince; Beşiktaş bir değişim içinde. Şenol Güneş'ten sonra Abdullah hoca geldi, hayırlı uğurlu olsun. Kolay değil bir yerde sistem oturtmak. Ama iş Beşiktaş olunca tabi bir yerde sabırsızlık oluyor, o yüzden bir an önce takım maçlar kazansın, puanlar alsın istiyorlar. O da zamanla olacak. Eksiklikler kapandığı taktirde bir seri yakalayacağına inanıyorum. Tabi bir eski Beşiktaşlı olarak 'iyi başladı' diyemem, kötü başladı. Özellikle son Avrupa maçında beklenmedik bir skor, zayıf bir takıma karşı. Ama Beşiktaş çok büyük bir camiadır, buralardan kalkmasını da bilir. Ligin içinde yarışı sonuna kadar kovalayacağını tahmin ediyorum" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ GİBİ TAKIMDA 3-4 MAÇ PEŞ PEŞE KAYBEDERSEN..."
Kahveci, 'Abdullah Avcı, sezonu Beşiktaş'ta kapatabilir mi?' şeklindeki soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Kapatmalı. Tabi kapatmalı derken, bu tabi sonuçlarla çok alakalı. Çünkü Beşiktaş gibi takımda 3-4 maç peş peşe kaybedersen, istediğin kadar kredin olsun, istersen 3 sene üst üste şampiyon yap yine bir gitme durumu olabilir. Çünkü büyük camialardan bahsediyoruz. O yüzden bir an önce puanlar kazanırsa, krediler kazanır, çünkü kaybettiği her maç riskli olur diye düşünüyorum. Ama Abdullah Hocanın teknik direktörlük kariyeri hakkında kimse eleştiri yapamaz, Başakşehir'de yaptıkları ortada."