Sahaya mermi attılar!

Sahaya mermi attılar!
Güncelleme:

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pepe, takımı Porto'nun Sporting ile oynadığı olaylı maçta, hakemden saklamaya çalıştığı obje ile Portekiz basınında gündem oldu.

Portekiz Ligi'nin zirvesinde bulunan Porto ile Sporting Lizbon karşı karşıya gelmiş, mücadele 2-2 berabere bitmişti. Maçın sonunda çıkan olaylarda hakem 4 futbolcuyu kırmızı kartla oyundan atmıştı. O isimlerden biri de Porto'nun kaptanı Pepe'ydi.

Olaylı maçın yankıları sürerken Pepe'nin hakemden gizlemeye çalıştığı obje Portekiz basınında gündem oldu.

A Bola gazetesinin haberine göre; maçın 44. dakikasında Sporting ceza alanına giden Pepe tribünlerden atılan bir nesneyi aldı ancak kimseye göstermemeye gayret etti.

Sportingli futbolcular Pepe'nin etrafını sararken küçük çaplı bir arbede yaşandı ve olaylar sırasında Sporting oyuncusu Ricardo Esgaio da sarı kart gördü.

Pepe yerde bir mermi buldu. Ancak deneyimli futbolcu bulduğu mermiyi hakemden gizlemek istedi.

Durumdan şüphelenen Sporting oyuncuları Pepe'ye baskı uyguladı ve elindekini hakeme göstermesi için diretti. Haberde Sporting oyuncularının endişesinden de söz edildi.

Sporting cephesi bu durumun aydınlatılmasını ve o anların hakem raporunda yer almasını istiyor.

PORTEKİZ'DE DURUM NE?

22. haftası geride kalan Portekiz Ligi'nde Porto 60 puanla liderlik koltuğunda oturuyor. Sporting Lizbon ise 54 puanla ikinci sırada yer alırken, 50 puanlı Benfica bu iki takımı takip ediyor.