Şampiyonluk primi ''kavun''

Şampiyonluk primi ''kavun''

Çatalhüyük Çumra Belediyespor'da yönetim kurulu, sporcularına birer kavun vererek ilginç bir şampiyonluk primi dağıttı.

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, "Şampiyon olan takımımıza prim olarak kavun verdik. Ayrıca Çanakkale ve Bursa gezileriyle de arkadaşlarımıza tarihimizi yakından göstermiş olduk. Kulüp Başkanı Yıldırım, "Futbolcularımıza 'sezon başında şampiyon olursanız size prim olarak kavun hediye edeceğiz' demiştik. Sözümüzü tuttuk ve kavunları hediye ettik" diye konuştu.

Konya'da 16 ve 17 Yaş Altı Amatör  Lig'de başarılı bir sezonu geride bırakan Çatalhüyük Çumra Belediyespor'da  yönetim kurulu, sporcularına birer kavun vererek ilginç bir şampiyonluk primi  dağıttı.
 
Çumra ilçesinde faaliyet gösteren ve tamamı ilçe gençlerinden oluşan  Çatalhüyük Çumra Belediyespor'un 16 ve 17 yaş altı amatör futbol liglerinde  mücadele eden 2 takımı da sezonu şampiyon olarak tamamladı.
 
Çatalhüyük Çumra Belediyespor yönetim kurulu da elde edilen  başarılardan dolayı oyuncuları, ilçenin simge ürünlerinden kavunla ödüllendirdi.
 
Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  16 ve 17 yaş altı takımların liglerinde ayrı ayrı şampiyon olduğunu ve bunun  mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Şampiyon olan takımımıza prim olarak  kavun verdik. Ayrıca Çanakkale ve Bursa gezileriyle de bu arkadaşlarımıza tarihimizi yakından göstermiş olduk. Onlarla gurur duyuyoruz çünkü hepsi  Çumra'nın çocukları" diye konuştu.
 
Bu sene kavun, seneye şeker 
 
Çatalhüyük Çumra Belediyespor Kulübü Başkanı Ömer Yıldırım da esas  amaçlarının çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, spor yapmalarını  sağlamak olduğunu ifade etti.
 
Çumra'ya sporda amatör ruh kazandırmak istediklerini vurgulayan  Yıldırım, şöyle devam etti: "Sezonun ilk maçından son müsabakasına kadar futbolcularımız büyük bir  öz güven gösterdi. 16 ve 17 yaş altı takımlarımız şampiyon oldu. Biz de  kulübümüzde bir ilki gerçekleştirmek istedik. Futbolcularımıza 'sezon başında  şampiyon olursanız size prim olarak kavun hediye edeceğiz' demiştik. Sözümüzü  tuttuk ve kavunları hediye ettik. Çumra ilçemizin bir başka değeri de şeker  pancarıdır. Takımımız, önümüzdeki sezon da aynı başarıyı gösterirse  futbolcularımıza birer çuval şeker vereceğiz. Ona göre çok çalışmaları lazım."
 
16 yaş altı futbol takımının kaptanı Ahmet Kopacak ise sezon başında  şampiyonluk halinde kulüp başkanın sözünün kavun olduğunu anlatarak, "Aramızda  espri olarak, kavunu pahalı bir hediye olarak düşündük ve çok çalıştık. İlk  primimiz kavun olduğu için yıllarca unutmayacağız. Başkanımız önümüzdeki sene de  prim olarak bir çuval şeker vereceğini açıkladı. İkinci ilginç hediyemizi almak  için daha çok çalışacağız ve şampiyon olacağız" ifadelerini kullandı.
 
Trabzon 2. Amatör Lig'de şampiyonluğa ulaşan Vakfıkebir Büyükliman  Belediyespor oyuncuları da prim olarak Vakfıkebir ekmeğiyle ödüllendirilmişti.