''Beşiktaş'tan ayrıl Gomez''

''Beşiktaş'tan ayrıl Gomez''

Alman yıldız ile Vodafone Arena'nın açılışından hemen sonra masaya oturulacak.

Mario Gomez’in 1000 euro karşılığında bonservisini alma hakkı bulunan siyah-beyazlılar Vodafone Arena’nın açılışından hemen sonra Alman yıldıza yeni bir sözleşme imzalatacak

Beşiktaş'ta tüm gözler Vodafone Arena'nın açılışına çevrilirken, siyah- beyazlı yönetim transfer çalışmaları için şimdiden düğmeye bastı. Yöneticilerin bu konudagörüşme yaptığı ilk isim ise tecrübeli forvet MarioGomez oldu.. 19 golle Süper Lig'in gol krallığında zirvede yer alan Alman Panzeri ile Vodafone Arena'nın açılışının hemen ardından masaya oturulacağı öğrenildi.

ROMA'NIN TAKAS TEKLİFİNE RET
Beşiktaş yönetiminin Gomez'le sözleşme uzatmak istemesi üzerine bazı menajerler siyah-beyazlıların kapısını çalarak birbirinden ilginç teklifler sunmaya başladı. Menajerler bonservisi M. City'de olan ve bir dönem siyah- beyazlıların transfer listesindeki Dzeko ile Gomez'i takas yapmak istediklerini bildirdiler. Yönetimin ise, "Biz oyuncumuzdan, o da bizden memnun" diyerek bu teklifi geri çevirdikleri ifade edildi.

MANCHESTER CİTY TAKİPTE
Sezon başında Fiorentina'dan kiralanan Gomez'in sözleşmesinde, "Bin euro'ya bonservisi alınabilir"maddesinin yanı sıra bir de kritik madde bulunuyor. O madde, "Gomez istemezse ikinci yıl kiralık olarak devam etmez." İşte bu madde, son dönemde Gomez'i takibe alan Manchester City tehlikesinin ortaya çıktığı şu günlerde Beşiktaş'ın keyfini kaçırdı. Çünkü siyah-beyazlı takımla temas kuran menajerler ayrıca Gomez'e de, "Beşiktaş'tan ayrıl, City'den kazancın yükselsin" teklifinde bulunuyorlar.

BORCUNU BÖYLE ÖDEYECEK
Ancak Gomez, siyah-beyazlıların gönlünü rahatlatan bir ifade kullandı. Alman yıldızın, Fiorentina'da geçirdiği kötü günlerin ardından, kendisinin yeniden doğuşuna yardımcı olan Beşiktaş'a olan minnet borcunu göstermek için Başkan Fikret Orman'a, "Bonservisimialın, hemen sözleşmeyi yapalım" dediği ifade edildi. Siyah-beyazlıların da Vodafone Arena açıldıktan sonra Gomez'e imza attırması bekleniyor.