''Egemen, 5 dakikada Trabzonlu olabilir''

''Egemen, 5 dakikada Trabzonlu olabilir''

Egemen Korkmaz, tekrar Bordo-Mavililer’in gündeminde...

Egemen Korkmaz döneminde görev yapan ve oyuncuyla hayli yakın olan Trabzonsporlu yönetici, "Egemen istemeyerek ayrıldı. Doğru iletişimle görüşme 5 dakika sürer" şeklinde konuştu.

Ersun Yanal’ın bundan önceki Trabzonspor macerasında da başarıyla forma giyen isimlerden olan ve buruk bir ayrılık yaşayıp soluğu önce Beşiktaş, sonra da Fenerbahçe’de alan Egemen Korkmaz, tekrar Bordo-Mavililer’in gündeminde. 
 
Karadeniz ekibinin, “Eğer ayrılma durumun olursa mutlaka haberimiz olsun” mesajını gönderdiği deneyimli stoperin bu dönüşe Fenerbahçe ile anlaşma olmazsa sıcak baktığı öğrenildi. Egemen’in yakın çevresine, “Ben kötü ayrılmadım. Trabzonspor taraftarı da benim yaşadıklarımın tanığıdır. Transfer için konuşmak istemiyorum ama bekleyip göreceğiz, kısa sürede her şey netleşir” mesajlarını verdiği biliniyor.
 
‘Kalmaktan yanaydı’
 
Egemen Korkmaz ve Ersun Yanal ile birlikte aynı dönemde çalışan bir yöneticiye Fanatik gazetesi “Egemen döner mi?” sorusunu yöneltti. İşte o isimden net yorumlar: O dönem eğer Egemen ile görüşmeyi Sadri Şener yapsaydı 5 dakika içinde oyuncu Trabzon’a sözleşme yenilemeye hazırdı. Ancak Başkan Şener’in güvenip iş emanet ettiği isimler elimizdeki Egemen’i kaçırdı. Egemen kalıp imza atmak, Trabzon’da oturduğu evi satın almak, hatta teknesine yer bakmak üzereydi. Sadece mukavelesinin bittiğini ve spekülasyonlardan uzak olmak istediğini hatırlattı. Ona kalkıp, ‘Seni isteyen mi var, varsa git görüş’ demek ayıptır. Yani şimdi eğer Fenerbahçe’den ayrılacaksa onu Trabzonspor’a tekrar döndürmek iyi bir iletişimle yine 5 dakikadan fazla sürmemeli."
 
Taraftar karşı değil
 
Egemen Korkmaz’ın dönüş haberlerine Trabzonspor taraftarı da pozitif bakıyor. Bordo-Mavili takımda oynadığı dönemde kaptanlık noktasına kadar yükselen ve tribünlerin çok sevdiği deneyimli stoper için sosyal medyada yapılan yorumların çok büyük bir bölümü olumlu. Artık sadece Trabzonsporlu yöneticilerin değil, taraftarların gözü de Fenerbahçe ile Egemen Korkmaz’ın menaceri arasındaki final görüşmesinde.
 
(Fanatik)