''İlk 11‘e giremezsem kovun beni''

''İlk 11‘e giremezsem kovun beni''

Beşiktaş Kulübü'nün kapısı, neredeyse her gün yeni bir resmi teklif ile çalınıyor.

Yöneticilerin "Torino'dan teklif var. Gider misin?" diye sorduğu Oğuzhan Özyakup, iddialı konuştu: "Bu sezon Beşiktaş'taki son şansım. İlk 11'e girmek için her şeyi yapacağım. Eğer yine başaramazsam, ocak ayındaki transfer döneminde beni hemen gönderin…"

Demba Ba, Gökhan Töre, Ersan Adem Gülüm, Atınç Nukan" derken Oğuzhan Özyakup'a da talip çıktı. İtalya Serie A ekibi Torino, 22 yaşındaki oyuncuyu transfer etmek için Siyah-Beyazlılar ile temasa geçti. Beşiktaşlı yöneticiler, "Önce Oğuzhan ile görüşmemiz lazım. Görüşmenin ardından size döneriz" diyerek İtalyan yetkililere cevap verdi. Ozzie'ye Torino'nun teklifini ileten yöneticiler, "Gitmek ister misin. Senin kararın nedir?" sorusunu sordu. Ama 22 yaşındaki oyuncu, İtalyan ekibinin teklifini kesin bir dille geri çevirdi. Hatta çok iddialı sözler sarf etti.
 
ŞENOL HOCA İLE BAŞARACAĞIM!
 
"Bu sezon benim Beşiktaş'taki son şansım" diyerek sözlerine başlayan Oğuzhan Özyakup, "Beşiktaş'ta kalmak istiyorum. Bu sezon Şenol Güneş ile daha iyi olacağım. İlk 11'e girmek için her şeyi yapacağım. Bunu başarmak istiyorum. Eğer yine başaramazsam, ocak ayındaki transfer döneminde beni hemen gönderin. Kiralık ya da satılık hiç fark etmez" dedi. Oğuzhan Özyakup'un bu cümlelerin ardından yöneticiler, Torino Kulübü'ne "Oğuzhan'ı satmayı düşünmüyoruz" yanıtını vererek, bu teklifi reddetti.
 
12 ASİST İLE BEŞİKTAŞ'IN EN İYİSİ
 
2012-2013 yılında 500 bin euro karşılığında Arsenal'dan büyük umutlarla transfer edilen 22 yaşındaki orta saha, bir türlü beklenen performansı gösteremedi. Geçen sezon Siyah-Beyazlı forma ile 42 maçta 3 gol, 12 asist ile başarılı bir grafik çizmesine rağmen Beşiktaş camiasının beklentilerine yine karşılık veremedi. Teknik Direktör Şenol Güneş, Başkan Fikret Orman ve İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ile imza töreninin ardından yaptığı ilk toplantıda, "Kerim Frei, Oğuzhan Özyakup ve Cenk Tosun bu sezon çok farklı olacak" dedi.

Akşam