Ali Koç iddialarına flaş yanıt: ''Artık enerjimi...''

Ali Koç iddialarına flaş yanıt: ''Artık enerjimi...''
Güncelleme:

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, kendi çıkarları için Antalya şehrine ve kırmızı-beyazlı kulübe ihanet eden insanlar olduğunu söyledi.

Ali Koç’un listesinde yer alacağı söylemleri ile ilgili olarak ise, “Ali Koç’u şu anda konuşmak istemiyorum' dedi.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, kendi çıkarları için Antalya şehrine ve kırmızı-beyazlı kulübe ihanet eden insanlar olduğunu söyledi. Öztürk, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü genel kurul isteğiyle ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında duygusal anlar yaşadığı için tamamlayamadığı konuşmasının, speküle edildiğini belirtti.

Konuşmasıyla ilgili yarım kalan kısımları tamamlamak istediğini ifade eden Öztürk, kendisine ve yönetime verdikleri destekten dolayı taraftara teşekkür etti.

Antalyaspor'a zarar veren kişiler olduğunu ve takımın ahenginin bozulmaya çalışıldığını savunan Öztürk, "Bunlar her kulüpte olabilir ama bu organize şekilde oluyorsa bunları iyi araştırmak, konuşmak lazım. Antalya şehrinin ve Antalyaspor'un bağırsaklarını temizlemesi lazım. Kendi kişisel çıkarları için şehre ve kulübe zarar veren, ihanet eden insanlar var." ifadelerini kullandı.

Basında "ısmarlama" haberler yapıldığını ve kafaların karıştırılmaya çalışıldığını ileri süren Öztürk, Antalyaspor'un menfaatleri doğrultusunda çalıştıklarını ve süreci en iyi şekilde yönetmeye devam edeceklerini kaydetti.

"Antalyspor gibi bir kulübün başkanıyken..."

Öztürk, Fenerbahçe Başkan adayı olarak adı geçen Ali Koç’un listesinde yer alacağı söylemleri ile ilgili olarak ise, “Ali Koç’u şu anda konuşmak istemiyorum. Enerjimi ona harcamak istemiyorum. Antalyspor gibi bir kulübün başkanıyken listede yönetici olmak nereden çıkıyor” dedi.

"Menderes başkanın tweetlerine şaşırdım" 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile olan ilişkileri hakkında dedikodu yapıldığını ifade eden Öztürk, şunları söyledi: "Biz birisine muhtaç olduğumuzdan, çekindiğimizden ya da sevmediğimizden, farklı çıkarlar peşinde koştuğumuzdan dolayı öyle davranmadık. Düşüncelerimizin hepsi gerçekti. Konuşmalarımızda sitemlerimiz oldu. Ama onun da bize karşı sitemleri oldu. Biz dün beraberdik, sohbetimizi yaptık. Babam konusunda, 'Fikret ağabey benim babam gibidir, sen de kardeşim gibisin' dedi. Aynı şekilde bizim görüşümüzün de bu olduğunu söyledim. Menderes başkan benim ağabeyimdir. Başkanın attığı tweetlere çok şaşırdım. Öyle bir reaksiyon oldu ki orada Türel adı bir kere bile geçmedi. Sitemlerimiz vardı ama ana konu o değildi, ana konu başkaydı. Yanlış anlaşılma oldu." Menderes Türel'in kulübün onursal başkanı olduğunu ve Antalyaspor'a çok büyük katkısı bulunduğunu dile getiren Öztürk, bundan sonraki süreçte de Türel'in kırmızı-beyazlı kulübe en büyük katkıyı sağlayacak insanlardan birisi olduğunu vurguladı.

Herkesin Antalyaspor'un iyiliğini düşünmesi gerektiğini belirten Öztürk, "Biz bunun için elimizden geleni yapmaya hazırız. Menderes başkan da her zaman hazırdır ve hazır olacaktır." diyerek konuşmasını tamamladı.