Batshuayi Beşiktaş'a veda etti

Batshuayi Beşiktaş'a veda etti

Beşiktaş'ın sezon başında İngiliz devi Chelsea'den kiralık olarak renklerine kattığı Belçikalı forvet Michy Batshuayi, siyah-beyazlı kulüpten ayrıldığını açıkladı.

Beşiktaş'ın Belçikalı yıldızı Michy Batshuayi siyah beyazlı takımdan ayrıldığını açıklayarak "Sezonumuz çok zor, çok uzun ve sinir bozucu geçti. Hepimiz daha iyisini yapabileceğimizi biliyorduk. Her şeyimi bu forma için verdim ve atmam gerektiği kadar gol atamadım. Herkes için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Umarım, beni güzel hatırlarsınız." dedi.

Beşiktaş forması altında her şeyini verdiğini kaydeden 28 yaşındaki forvet, İstanbul temsilcisinde geçirdiği sezonu "sinir bozucu" olarak tanımladı.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamalarda bulunan Belçikalı yıldız şunları söyledi:

"Sevgili Beşiktaşlılar, elveda demenin zamanı geldi. Anlatacak çok şey var ama burada bazı şeyleri kısaca yazacağım.

Öncelikle, burada geçirdiğim sıcak karşılama için hepinize teşekkür etmek istiyorum. Hiç bu kadar büyük bir tutku görmemiştim ve beni bu ülkeye, bu kulübe aşık ettiniz. Hiçbir zaman yeni evim gibi hissetmedim.

HERKES İÇİN BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI OLDU

Sezonumuz çok zor, çok uzun ve sinir bozucu geçti. Hepimiz daha iyisini yapabileceğimizi biliyorduk. Her şeyimi bu forma için verdim ve atmam gerektiği kadar gol atamadım. Herkes için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Umarım, beni güzel hatırlarsınız. Süper Kupa, Vodafone Park'ta atmosfer ve sahadaki en iyi maçlar gibi sadece en güzel anıları aklımda tutacağım.

Kulübe, birlikte çalıştığım tüm personele, takım arkadaşlarıma ve Beşiktaşlılara gelecek için en iyisini diliyorum. Çünkü, hak ettiğiniz şey bu. Hepinize tekrar teşekkürler."

Bu sezon Beşiktaş forması altında 42 müsabakaya çıkan Michy Batshuayi 14 gol atarken 5 asist yaptı.