Beşiktaş'a Ümraniye piyangosu !

Beşiktaş'a Ümraniye piyangosu !
Güncelleme:

Beşiktaş’ın Futbol Akademisi kurmak için istediği 30 dönümlük arazi, Orman Bakanlığı tarafından Spor Bakanlığı’na devredilecek. Spor Bakanlığı da 49 yıllığına Beşiktaş’a kiralayacak ve tesisin önü açılacak.

Beşiktaş Yönetimi’nin 2 yıldır uğraştığı Ümraniye Futbol Akademisi Projesi için artık sona yaklaşıldı. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nin yanında bulunan 30 dönümlük araziyi Orman Bakanlığı’ndan alıp, buraya Futbol Kampüsü kurmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi bürokratik sorunları bir türlü aşamadı.

Akşam gazetesinden Muhammed Güneroğlu'nun haberine göre Orman Bakanlığı’nın ihaleye çıkarttığı arazi bir başka yatırımcı tarafından açık artırma usulüyle satın alındı. Araziyi alan kişi Beşiktaş Yönetimi’ne gelip, aldığının 7 kat fazla fiyata araziyi kulübe devredebileceğini söyledi. Ancak yönetim bunu kabul etmedi. 

BÜROKRATİK TIKANIKLIK AŞILDI

Bu sürecin ardından Orman Bakanlığı’nın iptal ettiği ihale için yeni bir müzayede gündeme geldi. Ancak bu da mümkün olmadı. Başkan Fikret Orman’ın, Ankara’da yürüttüğü yoğun temaslar sonucunda konuya çözüm bulundu. Beşiktaş yönetiminin verdiği bilgiye göre Orman Bakanlığı araziyi, Spor Bakanlığı’na devretme kararı aldı. Spor Bakanlığı da bu araziyi 49 yıllığına tamamen sportif amaçlarla kullanılmak üzere Beşiktaş’a devredecek. Böylece bürokratik engeller aşılacak ve Beşiktaş’ın hayali olan Futbol Kampüsü’nün yapımı için kazma vurulacak. 

3 FUTBOL SAHASI 100 YATAKLI TESİS

Siyah-Beyazlı kulüp bu araziye 3 futbol sahasının yanı sıra 100 yataklı bir konaklama tesisi de yapmayı planlıyor. Beşiktaş şu anda dağınık halde bulunan futbol şubelerinin tamamını buraya taşıyacak. Sporcular haftanın belli günleri haricinde bu tesislerde kalarak çalışmalarına devam edecek. Genç oyuncuların idman sahaları profesyonel oyunculardan ayrı olsa da yemekhaneler aynı olacak. Bu şekilde gençler, ağabeyleriyle birlikte zaman geçirip, onların deneyimlerinden faydalanacak.
 

Akşam