Beşiktaş'ta hedef Yusuf Erdoğan ve Lens

Beşiktaş'ta hedef Yusuf Erdoğan ve Lens

Gökhan Töre'nin sakatlanmasından sonra kanatta eksik kalan Beşiktaş, Yusuf Erdoğan ve Lens'i gözüne kestirdi.

Yusuf Erdoğan için Trabzonspor’la pazarlık halinde olan siyah-beyazlılar; Milosevic, Franco, Veli, Aras ve Mustafa’yı takasta kullanmak istiyor. Kartal, Karadeniz ekibiyle anlaşamazsa ilk planda Lens’in Sunderland’le bağlarını koparmasını bekleyecek.

Dizinden sakatlanan Gökhan Töre’nin ameliyat olması nedeniyle kanatlara takviye yapma kararı alan Beşiktaş Yönetimi, Moting’den vazgeçerek Yusuf Erdoğan ve Jeremain Lens’e odaklandı.

Siyah-beyazlılar geçen sezon kiralık olarak Fenerbahçe forması giyen ve daha sonra Sunderland’e geri dönen Hollandalı futbolcu için bir kez daha harekete geçmeye hazırlanıyor. Yusuf Erdoğan için de Trabzonspor’la görüşmelere devam eden Kartal bu iki oyuncudan birini bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmaya çalışıyor.

Marcelo’nun satışından 7 milyon euro kazanan Beşiktaş’ın, Yusuf Erdoğan’ı takas yoluyla renklerine bağlamak istediği ve üste bir miktar bonservis bedeli ödemeyi planladığı öğrenildi. Milosevic, Franco, Veli, Aras ve Mustafa gibi isimlerden birini ya da ikisini Trabzonspor’a vermeyi düşünen siyah-beyazlılar, Karadeniz ekibiyle pazarlıkları sürdürüyor.

Kanat transferinde önceliği Yusuf Erdoğan’a veren Beşiktaş, Trabzonspor’la anlaşma sağlanamazsa Lens için şartları zorlayacak. İlk planda Sunderland’in satmak istediği yetenekli oyuncunun kulübüyle bağlarını koparmasını bekleyen siyah-beyazlılar, Lens’i bedelsiz almayı hedefliyor. Bu ihtimal gerçekleşmezse Beşiktaş, Hollandalı futbolcu için İngiliz kulübüyle bonservis pazarlığına oturacak. Kulüplerin anlaşması halinde Lens, Beşiktaş’ın yolunu tutacak.

134

Trabzonspor formasını 4 sezon giyen Yusuf Erdoğan toplamda 134 resmi maça çıkarken, 20 gol attı.

Skorer