PFDK kararları açıklandı !
Devlet Bahçeli'den Galatasaray eleştirisi
Rıdvan Dilmen: ''Medel'i ilk fırsatta gönderirler''

Çaykur Rize taraftarına güveniyor

Rıza Çalımbay, "Akhisar karşısında taraftarımızın desteği takımımıza ciddi katkı sağlayacaktır" dedi.

Çaykur Rize taraftarına güveniyor
A+ A-

Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu sahasında Akhisar Belediyespor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Akhisar Belediyespor karşısında taraftarımızın desteği takımımıza ciddi katkı sağlayacaktır" dedi.

Çalımbay, Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Akhisar Belediyespor maçının son derece kritik bir viraj olduğunu belirterek, "Bu maçı iyi şekilde geçmek zorundayız. Bu nedenle taraftara çok ihtiyacımız var. Taraftar bizim için çok değerli. Taraftar kötü gün dostudur. Taraftar bu güne kadar hep yanımızda oldu. Akhisar Belediyespor maçında da çok destek vereceklerine inanıyorum" diye konuştu.

Akhisar Belediyespor’a saygı duyduklarını vurgulayan Çalımbay, "Ligde adından söz ettiren bir ekip. Çok iyi oynuyorlar ama biz de hazırız. Arkadaşlarımızın iyi işler yapacağına inanıyoruz. Bizim için bu maçta taraftar desteği çok önemi. Akhisar Belediyespor karşısında taraftarımızın desteği takımımıza ciddi katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Sakatlıklar nedeniyle ciddi sıknıtı yaşadıklarını kaydeden Çalımbay, şunları kaydetti:
"Forvette Kweuke’nin olmaması, Eren’in, Kağan’ın sakatlıkları işlerimizi zorlaştırıyor. Bu oyuncular 1-1,5 ay aramızda olamayacak. Sezer’in de sakatlığı var. İnşallah ciddi çıkmaz. Son iki maçımızı sakatlıklar nedeniyle 10 kişi oynadık. Bu nedenle ligde forvet hattında Uche ile devam edeceğiz. Uche’ye güveniyorum. Kendisi ile konuştuk. Ona inanıyoruz. Ligin lk yarısında kalan sekiz haftada Uche bizi iyi yerlere taşıyacaktır."