Dursun Özbek'ten 100 milyon TL'lik operasyon

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Igor Tudor hamlesiyle kara bulutları dağıttı.

Dursun Özbek'ten 100 milyon TL'lik operasyon
A+ A-

Başakşehir ve Kayseri yenilgilerinin ardından istifa çağrılarının muhatabı olan Başkan, Riekerink- Tudor değişikliğiyle taraftarları yanına çekti. Hırvat hocanın gelişi, futbolcuların silkinmesini sağlarken Çaykur Rize ve Beşiktaş maçları öncesinde şampiyonluk umutlarının tazelenmesini sağladı.

Kayserispor mağlubiyetinin ardından Jan Olde Riekerink'in görevine son veren ve yerine İgor Tudor'u getiren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bir taşta birkaç kuş vurdu. Sarıkırmızılı ekibin kupaya veda ettiği Başakşehir ve ligdeki Kayseri maçında istifa çağrılarının muhatabı olan Özbek, Hırvat çalıştırıcı ile anlaşarak hem ısrarla Tudor'u takımın başında görmek isteyen taraftarları kazandı hem eleştirilerin azalmasını sağladı hem de son dönemde bir iyi bir kötü futbol sergileyen futbolculara 'toparlanın' mesajı verdi.

ELEŞTİRİLERE BAKMADI

Tudor'un gelişi, taraftarlar ve camianın şampiyonluk için umutlanmasına ön ayak olurken ayrıca mali açıdan da büyük önem taşıyor. Özbek, bu sezon da Avrupa'ya özellikle de Şampiyonlar Ligi'ne gidilmemesi ihtimalini düşünmek dahi istemiyor. Bu nedenle Kayseri maçının ardından hiç düşünmeden kararını verdi ve Karabük ve medyadan gelen eleştirilere kulaklarını tıkayıp İgor Tudor ile anlaşma sağladı. Zira Galatasaray ligi ilk 2 sırada tamamlaması ve Şampiyonlar Ligi'ne kalması halinde 100 milyon TL'lik bir gelirin de sahibi olacak.