Fenerbahçe için bomba iddia

Fenerbahçe için bomba iddia

İtalyan ve Yunan medyası, Fenerbahçe için bomba bir iddia ortaya attı.

İtalyan ve Yunan medyası, Sarı-Lacivertliler'in Liverpool'da mutsuz olan Mario Balotelli için Napoli, Parma ve Olympiakos ile çekiştiğini öne sürdü. Hollandalılar'a göre Fenerbahçe, Dzeko'yu 6 aylığına kiralamak için Manchester City ile görüşmelere başladı. Anlaşmada satın alma opsiyonu olmayacak.

Adı sezon başında Galatasaray ile anılan Mario Balotelli, Liverpool’a imza atmıştı. Ancak burada bir türlü beklentileri karşılayamadı. Hakkında yeniden transfer iddiaları ortaya atılmaya başlandı. Bu kez adı Galatasaray ile değil Fenerbahçe ile anılıyor. İtalyan basını, Napoli ve Parma’nın yıldız forveti kadrosuna katmak için Sarı- Lacivertliler ile yarıştığını yazdı. Balotelli’nin ocak ayında Liverpool’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakıldığı öne sürüldü. Yunanistan’ın Ta Nea Gazetesi ise ülkenin önde gelen kulüplerinden Olympiakos ile Fenerbahçe’nin, Balotelli’yi sezon sonuna kadar kiralamak için çekiştiğini, İtalyan forvetin bu iki kulüpten birine imza atacağını iddia etti.

4. yıldız için Dzeko 

Hollanda basını, İngiliz kaynaklarından aldığı bilgiye göre Fenerbahçe’nin Edin Dzeko’nun peşinde olduğunu öne sürdü. Manchester City’nin Wilfred Bony’yi 30 milyon Pound’a transfer ettikten sonra Bosnalı yıldızın ayrılma hazırlıkları yaptığı kaydedildi. Fenerbahçe’nin Bosnalı golcüyü sezon sonuna kadar kiralamak için İngiliz deviyle pazarlıklara başladığı öne sürüldü. Haberde Sarı-Lacivertliler’in ne kadarlık bir teklif yaptığı belirtilmese de satın alma opsiyonunun anlaşma içerisinde yer almayacağı belirtildi. Bu durum, “Aziz Yıldırım 4. yıldızı takmak için gözünü kararttı. Bu uğurda 6 aylığına da olsa Dzeko’ya Sarı-Lacivertli formayı giydirecek” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

AMK Gazetesi