Fenerbahçe kararsız kaldı

Fenerbahçeli yöneticiler, Advocaat'ın gönderilmesi konusunda görüş ayrılığına düştü.

Fenerbahçe kararsız kaldı
A+ A-

Fenerbahçe'de Advocaat'ın sezon sonu görevinden ayrılacağını açıklamasının ardından gözler sarı lacivertli yönetimine çevrildi. Yöneticilerin kendi arasında iki ayrı görüşe sahip oldukları gelen haberler arasında.

Bazı yöneticilerin sezon sonunu beklemeden şimdiden Hollandalı teknik adamla yolların ayrılması görüşünü savunurlarken,yönetim içinde ağırlık görüşün sezonu Advocaat ile tamamlamak ve son haftalar için yeni bir riske girilmemesi yönünde...

Advocaat her milli maç arasında yaptığı gibi yine ülkesine giderken pazar gününe kadar takımı yardımcıları Mario Been ve Carl Pot çalıştıracak.

Lig de hem şampiyonluk hem de ikincilik hedeflerinden iyice uzaklaşan sarı lacivertlilerde Türkiye Kupasını kazanmak ana hedef olarak gözüküyor.

Önümüzdeki sezon UEFA Avrupa Ligi gruplarına direk katılma hakkını kazanarak sezonu daha geç açma fırsatını yakalama ve yeni hoca ile yeni döneme daha fazla hazırlanma şansı elde etmek sarı lacivertliler için önemli.

Fenerbahçe'nin yanısıra futbolu da bırakacağını açıklayan Teknik Direktör Advocaat için sezonu kupayla kapatmak takımla müşterek hedef olarak gözüküyor.