Monaco - Beşiktaş: 1-2
3 büyükler PFDK'lık oldu
Ersun Yanal için olay iddia !

''Futbolu bırakmak istemiyorum''

26 yaşındaki futbolcu sahalara yeniden dönmek istediğini söyledi..

''Futbolu bırakmak istemiyorum''
A+ A-

Torku Konyaspor karşılaşmasının ardından kalp krizi geçiren ve tıbbi müdahale ile sağlığına kavuşan Medical Park Antalyasporlu Mehmet Sedef, olayın ardından ilk kez konuştu.

Lig TV’ye telefonla bağlanan 26 yaşındaki futbolcu sahalara yeniden dönmek istediğini söyledi.

“Allah’a şükürler olsun kendimi iyi hissediyorum. 8-9 sezondur profesyonel oynuyorum. Ben özellikle soruyordum doktorlara bir şey var mı diye sezon öncesi sağlık testlerinden sonra. Onlar da hiçbir şeyin yok diyorlardı. Bir anda çıkabiliyormuş. Şimdiki doktorlarım müthiş bir kalbin var dediler, tam bir sporcu kalbin var, çok güçlüsün diyorlar. Allahıma şükürler olsun atlatacağım inşallah”

“FUTBOLU BIRAKMAK İSTEMİYORUM”

“Öncelikle sağlığıma kavuşmak istiyorum. Futbolu da bırakmak istemiyorum. Acele de etmek istemiyorum. Doktorlarımla konuşuyorum. Kendi kendime de birşey söylemek istemiyorum. Onların kontrolünde kısa sürede ama acele etmeden sahalara döneceğimi düşünüyorum.”

SOYLU'DAN AÇIKLAMA: "DURUMU İYİ"

Konya Medicana Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Soylu, hastanelerinde anjiyo olan Medical Park Antalyasporlu futbolcu Mehmet Sedef hakkında bilgi verdi.

Hastanede düzenlenen basın toplantısında Mehmet Sedef'in durumunun iyi olduğunu anlatan Soylu, "Mehmet hastaneye geldikten sonra yaptığımız anjiyoda kalbin çok önemli damarı olan arter damarının başında çok yoğun tromboz olduğunu gördük. Damarda akım tamamen kesilmemişti fakat aynı büyük damarın aşağısında akım kesilmişti. Pıhtının bir kısmı muhtemelen oraya gitmişti. Kalp damar cerrahisindeki arkadaşlarımla durumu değerlendirdik. Aslında bu durum acil by-pass gerektirecek durumlardan bir tanesidir. Ama Mehmet'in yaşı itibariyle ve ciddi pıhtı yükünden dolayı başka bir seçeneği denemek istedik ve hastaya yoğun pıhtı eritici tedavisine başladık. Bir saat önce tekrar kontrol anjiyosunu yaptık. Daha sonra pıhtının önemli oranda dağılmış olduğunu, damardaki akımın ciddi şekilde düzelmiş olduğunu ve damarın uç tarafındaki tıkanıklığın da kaybolmuş olduğunu gördük. Yapılan tedaviden ciddi şekilde fayda gördü. Kısmen pıhtı dağılmış olsa da yine de belirtiler var. Bir başka pıhtı eritici tedaviyle devam edeceğiz. Bir kaç gün sonra da kontrol anjiyosunu yapmayı düşünüyoruz. Şimdilik durumu çok iyi. Dün verdiğimiz tedaviden sonra ciddi şekilde rahatladı. Şikayetleri büyük oranda kayboldu. Yaptığımız tetkiklerde de kalbin çok ciddi bir hasar görmediğini tespit ettik. Herhangi bir problem görülmüyor ve tedavisi devam ediyor" dedi.

4 GÜN DAHA HASTANEDE

Basın mensuplarının Mehmet Sedef'in yaşadığı durumun futbol hayatı için sıkıntı olup olmayacağının sorması üzerine Soylu, bunu zamanın göstereceğini belirtti. Mehmet Sedef'in daha önce kalple ilgili hiç bir sıkıntısının olmadığını anlatan Soylu, şöyle konuştu:

"Bu konuya dikkat çekmek gerekir. Dün maçını tamamlamış ve havaalanında şikayet başlamış. Maalesef bunu önceden öngörmek mümkün değil. Çok iyi bir maç sonrası kalp krizi geçirmek mümkün. Maç sırasında da geçirmek mümkün. Risk faktörlerinin olması önemli ama bazen de hiçbir risk faktörü bulamıyoruz. Ama hiçbir risk faktörü olmasa bile kalp krizi geçirmek mümkün."
Mehmet Sedef'in 4 gün daha hastanede kalacağını belirten Soylu, "Daha sonra yeni tedavinin ardından anjiyo kontrolü yapılacak. Çünkü damardaki problem büyük oranda dağılmış olmakla beraber devam ediyor. Tekrar yapacağımız anjiyo grafiden sonra yol haritası çizeceğiz" dedi.

SAĞLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜR

Mehmet Sedef için yapılanlardan dolayı hastane personeline teşekkür eden kulüp doktoru Doç. Dr. Ali Erdoğan da Mehmet Sedef'in bugüne kadar kalbi ile ilgili hiçbir şikayeti olmadığını söyledi. Erdoğan, "Bu ön görülemeden aniden ortaya çıkıyor. Son derece de ciddi bir durumdu. Spor yapan herkesin bu konuda uyanık olmasına işaret etmekte fayda var. Ama son derece ciddi bir durum ve doğru yaklaşımla sevindirici bir hale geliyor. Buna katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"BİZİ ÇOK ÜZDÜ"

Mehmet Sedef'in yaşadıklarını kendilerini çok üzdüğünü belirten Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba da, ''Mehmet kardeşimiz bizi inanılmaz üzdü. Biz dünden beri ne olduğunu anlayamadık. Maç, futbol, her şey bir tarafa arkadaşlar, bunlar gelip geçici şeyler. Önemli olan insanın sağlıklı olması. Onun hızla iyileştiğini görmek mutluluk verici. Ailesine ve futbol camiasına çok geçmiş olsun diliyoruz. Bir daha da böyle bir şeyle inşallah karşılaşmayız'' diye konuştu.

SÜPER LİG KULÜPLERİNDEN "GEÇMİŞ OLSUN" MESAJLARI

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Kasımpaşa kulüpleri, Torku  Konyaspor maçının ardından rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve anjiyo olan  Medical Park Antalyasporlu futbolcu Mehmet Sedef için geçmiş olsun mesajı  yayımladı.

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yayımlanan mesajda,  "Beşiktaşımız'ın altyapısından Türk futboluna kazandırdığı Mehmet Sedef, Torku  Konyaspor ile oynanan maçın sonrasında rahatsızlanmış ve kaldırıldığı hastanede  anjiyo olmuştur. Mehmet Sedef'e acil şifalar diler, Medical Park Antalyaspor'a  geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe ve Kasımpaşa kulüpleri de mesajlarında Mehmet Sedef acil  şifalar dilerken, Medical Park Antalyaspor'a da "geçmiş olsun" dileklerini  ilettiler.