Galatasaray ve Fenerbahçe hariç tüm kulüpler Play-Off' istedi

Galatasaray ve Fenerbahçe hariç tüm kulüpler Play-Off' istedi
Güncelleme:

Galatasaray ve Fenerbahçe dışındaki kulüpler, Gaziantep FK ve Hatayspor'un ligden çekilmesi nedeniyle "haksız rekabet oluştuğunu" iddia ederek play-off sisteminin getirilmesini talep etti.

Depremden zarar gören bölgelerde yer alan Süper Lig ekipleri Gaziantep FK ve Hatayspor ligden çekilme kararı alırken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da kararı onayladı. Son yapılan Kulüpler Birliği Vakfı (KBV) toplantısında bu durumu gerekçe gösteren kulüpler, şampiyonun play-off ile belirlenmesi önerisinde bulundu.

Sözcü'nün haberine göre Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, lig şampiyonunun play-off sistemiyle belirlenmesi yönündeki talebi destek gördü. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin bu öneriye karşı çıkmasına rağmen diğer kulüpler play-off sistemine sıcak bakıyor.

Kulüpler, Hatay ve Gaziantep’in ligden çekilmesiyle haksız rekabet ortamı oluştuğunu, eşitlik ilkesinin ortadan kaybolduğunu savunuyor.

KBV’de ortak karar çıkmadığı için kulüplerin bireysel olarak TFF’ye başvuracağı, 2011-12 sezonunda olduğu gibi şampiyonun lig bitiminde play-off maçları sonunda belirlenmesini isteyeceği öğrenildi.

 

(Kaynak)